Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Sondaże mądrości Polaków

Ostatni sondaż, z którego wynika, że niemal 2/3 Polaków (65 proc.) jest przeciwnych pozbyciu się narodowej waluty, to wielka manifestacja zdrowego rozsądku Polaków. Wyniki ogłoszonego w tym samym czasie innego sondażu pokazują, że na 20 Polaków aż 19 jest za amerykańskimi bazami wojskowymi w naszym kraju. To też świadczy o realizmie naszego narodu.

Mimo naiwnej, żenującej intelektualnie propagandy euroentuzjastów, którzy chcą, aby Rzeczpospolita jak najszybciej i za wszelką cenę weszła do strefy euro, Polacy mówią „nie”, bo wiedzą, że w czasach kryzysu nie tylko należy strzec się agentów (jak mówił marszałek Piłsudski), ale też bronić waluty narodowej, bo to swoisty resor podczas finansowych turbulencji. Świadczą o tym przykłady Szwecji i Danii, które suchą nogą przeszły przez wielki kryzys finansowy przed ponad dekadą, a także Wielkiej Brytanii, która dzięki funtowi potrafiła zmniejszyć straty gospodarcze wynikające z brexitu. To są argumenty stricte ekonomiczne, ale z całą pewnością do wielu Polaków przemawia jeszcze inny istotny argument: to, że własny pieniądz jest oznaką suwerenności państwowej.

Ryszard Czarnecki

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.