Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wojska Federacji Rosyjskiej ostrzelały kolejną elektrownię atomową

Kolejna elektrownia atomowa znalazła się pod ostrzałem Rosjan. Jak przekazała strona ukraińska, agresor wziął na cel kompleks w obwodzie mikołajowksim.

Elektrownia atomowa w obwodzie mikołajowskim stała się kolejnym celem ataku Rosjan.

    „W nocy pocisk rakietowy spadł 300 metrów od Południowoukraińskiej Elektrowni Atomowej. Doszło do krótkotrwałego odłączenia linii energetycznej. W budynkach na terenie elektrowni uszkodzone są okna. Okupanci znowu chcieli postrzelać, ale zapomnieli, czym jest elektrownia atomowa” – wskazał Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy.

Ukraiński prezydent dodał, że  „Rosja zagraża całemu światu. Trzeba ją zatrzymać, póki nie jest za późno”.

    „Wszystkie trzy reaktory Południowoukraińskiej Elektrowni Atomowej działają w zwykłym trybie. Nikt z pracowników siłowni nie ucierpiał” – przekazała spółka Enerhoatom, operator ukraińskich elektrowni jądrowych.

Rosjanie cały czas okupują Zaporoską Elektrownie Atomową – największą na Ukrainie. Pracownicy elektrowni wyłączyli ostatni działający tam reaktor w ramach środków bezpieczeństwa.

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej w przyjętej niedawno rezolucji wezwała Rosję do „bezzwłocznego zaprzestania wszystkich działań w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej i przeciwko niej, jak i wobec każdego innego obiektu nuklearnego na Ukrainie”.

za:www.radiomaryja.pl

***

Rosja wzmaga dezinformację ws. zbrodni w Iziumie

Pełnomocnik polskiego rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn przestrzegł przed wzmożoną działalnością dezinformacyjną strony rosyjskiej w sprawie popełnionych przez Rosjan zbrodni w okupowanej przez nich ukraińskiej miejscowości – Izium.

Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera oznajmił, że od kilku dni identyfikowana jest przez polskie służby „wzmożona aktywność prorosyjskich kont prowadzonych na Zachodzie”.

Jak zauważył Żaryn „trwa operacja informacyjna Rosji dotycząca zbrodni w Izium, gdzie Ukraińcy odkryli masowe groby”.

Pełnomocnik polskiego rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP diagnozuje, że kampania rosyjska prowadzona w tej sprawie promuje dwa główne wątki.

Po pierwsze rosyjska kampania dezinformacyjna „neguje odpowiedzialność Rosji za zbrodnie na Ukraińcach”; a po drugie sugeruje ona, że w Izium „odkryto groby ukraińskich żołnierzy, których pochwali Rosjanie, a których wyparła się ukraińska armia”.

„Rosja wykorzystuje dezinformację i manipuluje informacjami w celu rozmywania odpowiedzialności Kremla za zbrodnie popełnione na Ukrainie” – nie ma wątpliwości Stanisław Żaryn.

Co niezmiernie istotne i znaczące, jak zauważa Stanisław Żaryn, do opisanej kampanii wykorzystywane są konta prowadzone w językach państw Zachodu. „Taka działalność legitymizuje kłamstwa rosyjskie i zapewnia propagandzie Kremla dużą moc oddziaływani” – stwierdził Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera RP Mateusza Morawieckiego.

„Analiza włoskiego rynku medialnego, którą publikowaliśmy kilka miesięcy temu, wskazuje, że we włoskich mediach pojawiają się często tezy propagandy rosyjskiej, a do programów zapraszani są nawet najważniejsi rosyjscy propagandyści” – napisał Żaryn w mediach społecznościowych.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.