Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

KRRiT nałożyła karę na TVN. Chodzi o „Fakty”

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, TVP i Polsat nie są jedynymi stacjami, które zostały ukarane przez KRRiT. Okazuje się, że grzywnę otrzymał także TVN. Chodzi o „Fakty”.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ukarała Telewizję Polską i Polsat karą w wysokości 35 tys. zł.

    – Przewodniczący KRRiT wydał 2 decyzje w związku z promowaniem przez nadawców własnych imprez sylwestrowych w audycjach informacyjnych (co jest emisją ukrytego przekazu handlowego): na TVP SA została nałożona kara pieniężna w wysokości 35 tys. zł w związku z autopromocją „Sylwestra Marzeń” w audycji „Wiadomości” (29 i 31 grudnia 2021 r.), na Telewizję Polsat sp. z o.o. została nałożona kara pieniężna w wysokości 35 tys. zł w związku z autopromocją „Sylwestrowej Mocy Przebojów” w audycji „Wydarzenia” (30 grudnia 2021 r.) – mówiła portalowi Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT.

TVN ma kłopoty. Musi zapłacić wysoką grzywnę

Pierwsze skargi wpłynęły pod koniec 2021 roku. Chodzi o grudniowe wydanie „Wiadomości”. W kwietniu KRRiT podjęła decyzję o nałożeniu kary, a jeszcze w sierpniu nie była pewna co do jej wysokości. Postanowiono również ukarać TVN grzywną w wysokości 30 tys. zł. Poinformowano, że chodzi o podobne naruszenie ustawy, jak w przypadku TVP i Polsatu.

    – W związku ze skargą dotyczącą autopromocji gali ramówki jesiennej w „Faktach” TVN, 26 sierpnia 2022 r. Przewodniczący KRRiT wydał decyzję nakładającą na nadawcę karę pieniężną w wysokości 30 tys. zł. Było to podobne naruszenie ustawy o radiofonii i telewizji co w przypadku promowania imprez sylwestrowych w „Wiadomościach” i „Wydarzeniach”. Powyższe postępowania były prowadzone w związku ze skargami, które wpłynęły do KRRiT – dodała Brykczyńska.

za:www.tysol.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.