Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Chcą pozbawić pacjentów respiratorów

Ministerstwo Zdrowia planuje zmiany, które zlikwidują opiekę domową nad pacjentami z niewydolnością oddechową i wentylowanych oraz przeniosą opiekę nad takimi osobami do poradni i szpitali. Budzi to sprzeciw środowiska lekarskiego i przerażenie wśród opiekunów osób chorych. Kiedy pozbawimy chorych respiratorów w domu, a pacjent zacznie się dusić, trzeba będzie wzywać pogotowie, które nie zawsze zdąży na czas.

W Małopolsce na wizytę w poradni chorób płuc trzeba czekać ok. 120 dni, a na miejsce w szpitalu – ok. 150 dni! Ten problem dotyczy ponad 10 tys. pacjentów wentylowanych mechanicznie w domach, w tym dzieci. Kto wpadł na pomysł, żeby zlikwidować system, który działa od 20 lat? Otóż pomysłodawcą jest Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT), instytucja podlegająca ministrowi zdrowia, z olbrzymim wpływem na wydatkowanie ok. 100 mld zł przez NFZ, opiniująca, które leki refundować i za co fundusz ma płacić szpitalom. To olbrzymie pieniądze i lukratywne posady, dlatego może warto wrócić do afery ujawnionej w 2018 r. przez „Fakt”, nazwanej układem krakowskim, która dotyczyła konkursów na intratne posady szefów zespołów zamiejscowych AOTMiT?

​Ryszard Kapuściński

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.