Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Warszawa/ Rowerzysta wbił nóż w oponę furgonetki Fundacji Pro-Prawo do Życia

Mężczyzna przejeżdżający rowerem obok stojącej na światłach furgonetki Fundacji Pro-Prawo do Życia wyciągnął z sakwy nóż, przebił jedną z opon, po czym odjechał. Zdarzenie nagrały kamery zainstalowane na furgonetce. Sprawą najprawdopodobniej zajmie się policja.

O zdarzeniu poinformowała w czwartek Fundacja Pro-Prawo do Życia, która napisała, że napastnik przebił oponę auta, po czym uciekł z miejsca zdarzenia.
Fundacja opublikowała wizerunek sprawcy oraz nagranie wideo prosząc o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny.

Zdarzenie potwierdził sierż. Jacek Wiśniewski z wydziału komunikacji społecznej KSP. Z przekazanych przez niego informacji wynika, że w środę ok. godz. 15.40 w okolicy skrzyżowania ul. Domaniewskiej z ul. Postępu do furgonetki Fundacji Pro-Prawo do Życia podjechał rowerzysta, wbił nóż w oponę i odjechał.

"To są wszystkie fakty, które na tę chwilę posiadamy" - powiedział sierż. Jacek Wiśniewski. Dodał, że obecnie sprawa jest na etapie przyjmowania zawiadomienia.

"Dopiero w chwili, gdy takie zawiadomienie zostanie faktycznie złożone przez poszkodowanego lub przedstawiciela poszkodowanych, na tej podstawie podejmowane są kolejne czynności sprawdzające, w tym przypadku mające m.in. ustalić sprawcę" - powiedział.

Na nagraniu opublikowanym na stronie Fundacji Pro-Prawo do Życia widać jadącego na rowerze mężczyznę, który przejeżdża obok furgonetki przyglądając się jej, następnie wyprzedza ją, a kiedy ta staje na światłach, wyjmuje z sakwy nóż, stawia rower na chodniku, podchodzi do przedniego koła samochodu, a potem odjeżdża.

"Mężczyzna na rowerze zajechał mi drogę, gdy stałem na światłach, po czym wyjął duży nóż i ruszył w moim kierunku. Myślałem, że będzie próbował zaatakować mnie w szoferce, do czego dochodziło już w przeszłości w trakcie napadów na mnie. Tym razem jednak napastnik nie próbował wedrzeć się do środka pojazdu, ale z rozmachem rozpruł nożem przednią oponę naszego auta, po czym uciekł" - relacjonował cytowany na stronie Fundacji kierowca furgonetki Jan Bienias.

Według Fundacji Pro-Prawo do Życia to kolejny napad na furgonetkę w ciągu kilku ostatnich dni.

za:www.niedziela.pl


***
Nawiedzony...
Przez Zło.
Żal.
Żal człowieka.
I "une" mają dusze.
Nieśmiertelne...

Chociaż o tym jeszcze nie wiedzą.

Oby nie było za póżno...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.