Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

W Europie pogłębia się nienawiść do katolicyzmu

Obserwatorium Nietolerancji i Dyskryminacji Chrześcijan w Europie - organizacja monitorująca przypadki prześladowań wyznawców Chrystusa - zwraca uwagę na nasilenie aktów wandalizmu i napaści na duchownych katolickich.


W Hiszpanii grupa zwolenników aborcji zakłóciła nabożeństwo w kościele pw. św. Michała w Palmie. Ponad 30 osób wtargnęło do świątyni wnosząc skandaliczne transparenty i wykrzykując hasła proaborcyjne. Aktywiści protestowali przeciwko planom zaostrzenia prawa zakazującego zabijania dzieci poczętych.


Również w Hiszpanii wszczęto dochodzenie przeciwko kard. Fernando Sebastianowi z Malagi, który stwierdził w wywiadzie dla lokalnej gazety, że homoseksualizm można z powodzeniem leczyć. Miejscowy prokurator wszczął postępowanie pod pretekstem podważania przez hierarchę prawa zakazującego dyskryminacji w artykułach 14 i 18 konstytucji.


Za rażący przykład dyskryminacji Obserwatorium uznało zalecenia Komitetu Praw Dziecka ONZ dla Kościoła katolickiego. Komitet radził Watykanowi, by zmieniono nauczanie na temat aborcji i homoseksualizmu. Doszło do jawnego pogwałcenie norm prawnych dotyczących wolności religijnej i ingerencji w doktrynę Kościoła.


W lutym grupa feministek z organizacji „Femen” brutalnie zaatakowała kardynała Antonio Maria Rouco, arcybiskupa Madrytu oraz przewodniczącego Konferencji Episkopatu Hiszpanii. Hierarcha został zaatakowany gdy wychodził ze swojego samochodu i próbował wejść do kościoła Santos Justo y Pastor w Madrycie. Rozebrane aktywistki krzyczały „Aborcja jest święta”. W hiszpańskiej Maladze sprofanowano aż cztery katolickie kościoły.


W Stuttgarcie rodzice protestujący przeciwko edukacji seksualnej zostali zaatakowani przez zwolenników ideologii gender. Policja nie zareagowała. W styczniu w Szwecji feministki z organizacji „Femen” zakłóciły nabożeństwo w katedrze w Sztokholmie. Trzy obnażone kobiety wtargnęły do świątyni z agresywnymi proaborcyjnymi transparentami. Feministki zapowiedziały, że będą kontynuować ataki.


W styczniu kościół Wniebowzięcia Matki Bożej w Montceau -les- Mines we Francji został trzykrotnie zdewastowany. Do kolejnej poważnej profanacji doszło w Niemczech 27 stycznia. Nieznany sprawca włamał się do kościoła katolickiego w dzielnicy Freiburga. Zniszczył  m. in. tabernakulum i skradł konsekrowane Hostie.

W styczniu trzech złodziei włamało się do kościoła San Pietro della Lenca w Abruzji. Niszcząc żelazne pręty wdarli się do świątyni i wykradli krucyfiks oraz relikwię Jana Pawła II. W styczniu wandale zaatakowali kaplicę Matki Boskiej w Dolinie Łez w Schlierbach i uszkodzili dach małego sanktuarium. Ukradli płyty miedziane i inne kawałki metalu. Podobne akty wandalizmu miały miejsce we Włoszech, gdzie próbowano zniszczyć wiekową ambonę w kościele San Pier Fiorelli w Prato. W styczniu uszkodzony został kościół Notre-Dame- du- Haut w Haute-Saône.


W Bawarii zbezczeszczono cmentarz w Neumarkt. Krzyże na grobach umieszczono do góry nogami. Policja podejrzewa, że aktu dopuścili się młodzi sataniści. W styczniu ateiści w Szkocji wezwali rząd do usunięcia z komisji edukacji przedstawicieli religii. Domagali się zmiany Local Government Act z 1973 r. Również w styczniu szwedzka położna nie dostała wcześniej obiecanej posady na okres wakacyjny w szpitalu Highland w Eksjoe. Przyczyną była jej niechęć wobec aborcji.


Kościół parafialny Villa Saletta w Palaia został zdewastowany przez wandali, którzy ukradli jałmużnę, konsekrowane Hostie oraz kielich z tabernakulum. We Francji podpalono kaplicę Aibre, a na murach hiszpańskiej bazyliki Niepokalanego Poczęcia w Yecla Murcia pojawiło się proaborcyjne graffiti. W Szkocji za krytykę cudzołóstwa, homoseksualizmu aresztowano ulicznego kaznodzieję. Obsceniczne i satanistyczne graffiti pojawiło się także na drzwiach kościoła pw. świętych Piotra i Pawła w Haute Garonne.


W każdą pierwszą sobotę miesiąca pięciu muzułmanów z Centralnego Biura Islamskiego Szwajcarii rozpowszechnia w centrum Bazylei materiały propagandowe. Ich autorzy wzywają do mordowania chrześcijan i żydów oraz zabierania im majątk

za:www.pch24.pl/w-europie-poglebia-sie-nienawisc-do-katolicyzmu,21093,i.html#ixzz2t8Hh1a2L

Copyright © 2017. All Rights Reserved.