Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Niemcy z Rosją zawarły antyukraiński pakt Ribbentrop Mołotow

„Jesteś za stara, ślepa na to, co się dzieje, jesteś też głucha i nie słyszysz krzyków. Ale przede wszystkim nie chcesz pomóc nikomu, dopóki nie przyniesie ci to zysku - piszą o Europie demonstranci z Majdanu w opublikowanym przez siebie liście. Na koniec dodają: "Dziękujemy Ci, Polsko. Słyszymy Cię i kochamy". ….

Prof. Zdzisław Krasnodębski”To co obserwujemy obecnie w Kijowie to w pewnym sensie starcie cywilizacji. I okazuje się, że to Ukraińcy są prawdziwymi Europejczykami. Walczą tam na rubieżach o swoją godność, podmiotowość i prawa obywatelskie. „....” Cóż, wydaje mi się, że sytuacja na Ukrainie Unię zwyczajnie przerosła. Przede wszystkim determinacja Ukraińców, zwykłych ludzi, którzy wyszli na ulice, ją zaskoczyła. „...”Niemcy są najsilniejszym graczem w UE i mają dobre kontakty z ukraińską opozycją, szczególnie z Witalijem Kliczką. Mogło im się udać..

To naiwne myślenie. Stronami w tym konflikcie są nie tylko Janukowycz, ukraińska opozycja i Rosja, ale także ludzie na Majdanie. Ich dążeń wolnościowych nie potraktowano poważnie”....”Na powstanie narodowe, na rewolucję, w którą przerodziły się protesty. „....”Proszę sobie przypomnieć arabską wiosnę, albo wciąż toczący się konflikt w Syrii. Unia stoi i przygląda się temu z boku. Ludzie ginęli i dalej giną. Poza tym, wracając do Niemiec, po tym jak SPD i CDU utworzyły wspólnie koalicję rządzącą, nowy szef MSZ z ramienia socjaldemokratów Frank-Walter Steinmeier od razu ogłosił, że wszelkie rozmowy ws. przyszłości Ukrainy należy prowadzić wspólnie z Rosją „...”Partnerstwo Wschodnie także okazało się słabe, w każdym razie za słabe, by ten kryzys rozwiązać. Mogła wzmacniać społeczeństwo obywatelskie na Ukrainie. I koniec końców mogła podjąć otwartą konfrontacje z Putinem, oczywiście nie militarna, a cywilizacyjną. „....”Znamienne jest, że premier Donald Tusk przedstawił nam wczoraj zupełnie inny obraz sytuacji niż wmawiała nam Bruksela przez ostatnie miesiące. Nagle okazało się, że Putin to XIX –wieczny polityk, że istnieje rywalizacja mocarstw. Polityka siły i że włodarz Kremla nie traktuje swych unijnych partnerów poważnie. Jeśli UE chce więc mieć jakikolwiek wpływ na sytuację na Ukrainie, to musi ryzykować, to musi podjąć walkę. „....”Jednocześnie podano, że wicepremier Rosji nie przyjedzie do Kijowa, co pokazuje, że Moskwa kontroluje sytuację. Uważam, że charakterystyczne jest również to, że Janukowycz wcześniej chciał rozmawiać z wiceprezydentem USA Joe’em Bidenem, a nie z Merkel, nie wspominając o naszym prezydencie Komorowskim, którego zupełnie zignorował. Tu od razu widać z kim ukraińskie władze się liczą, a z kim nie. Jeśli chodzi o dzisiejszą wizytę trzech szefów MSZ to przedstawicielka dyplomacji USA niejaka Victoria Nuland dokonała ostatnio dosyć racjonalnej oceny poczynań UE i jej przedstawicieli, mówiąc „Fuck the EU”......

Rafał Dzięciołowski „Moim zdaniem armia ukraińska jest w dużo lepszej sprawności niż armia polska „....”Widziałem wcześniej zachowania ludzi pod ogniem, większość instynktownie natychmiast pada na ziemię i wycofuje się. Ukraińcy potrafią, zasłaniając się tarczami brnąć do przodu – powiedział, komentując nagranie, na którym widać, jak grupa protestujących jest ostrzeliwana z ostrej amunicji przez Berkut.  – Jestem pełen podziwu, że oni potrafią pod tym ogniem funkcjonować i nie uciekają, rzucając tarcze i hełmy, świadczy to o niezwykłym bohaterstwie „....

„Według "Ukraińskiej Prawdy", w dokumencie mają być ograniczone uprawnienia prezydenta - do ram określonych w konstytucji z 2004 roku. Do tych zmian ma dojść w ciągu 48 godzin. W ciągu 10 dni ma powstać nowy rząd. Ponadto prezydent Janukowycz miał się zgodzić na przeprowadzenie wcześniejszych wyborów prezydenckich - już w grudniu tego roku, a nie w 2015 roku.„...”Przed wciąganiem armii w trwający na Ukrainie kryzys ostrzegli władze w Kijowie przedstawiciele USA: wiceprezydent Joe Biden i sekretarz stanu John Kerry. Szef amerykańskiej dyplomacji stanowczo potępił akty przemocy wobec cywilów w Kijowie, których dopuściły się ukraińskie siły bezpieczeństwa. Zaapelował o natychmiastowe wycofanie tych sił z ulic ukraińskiej stolicy.Kerry wezwał również Janukowycza do podjęcia poważnych negocjacji z opozycją w celu utworzenia rządu przejściowego i rozpoczęcia trudnych, ale zasadniczych reform.Biden ostrzegł, że USA są gotowe do nałożenia dalszych sankcji na tych przedstawicieli władz ukraińskich, którzy są winni aktów przemocy. Wezwał Janukowycza do podjęcia "natychmiastowych i konkretnych kroków" w celu współpracy z opozycją, tak, aby odpowiedzieć na "uzasadnione aspiracje narodu ukraińskiego".- USA popierają niepodległą, demokratyczną Ukrainę, która podąża ku przyszłości, jaką wybrał jej naród - zapewnił wiceprezydent.Biden rozmawiał również o sytuacji na Ukrainie w czwartek późnym wieczorem z premierem Donaldem Tuskiem. Jak powiadomiła rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska, podczas rozmowy "określono starania Polski i USA w odniesieniu do dalszego postępowania w związku kryzysem w Kijowie".....(źródło )

Jan Piekło z Polsko Ukraińskiej Fundacji PAUCI „ Jest to konflikt skorumpowanej, oligarchicznej władzy, kleptokracji, która ukradła ogromny majątek państwowy podzieliła go między siebie i czerpie z tego korzyści z ogromną grupą ludzi, która chciałaby normalnie żyć „....”Witold Waszczykowski - „Prezydent Putin wiele lat temu wspomniał publicznie, że największą tragedią w historii i w kraju był rozpad Związku Radzieckiego. Stąd prezydent Putin próbuje odbudować imperium i stworzyć nowy ustrój , który nazywa się suwerenną demokracja. W planach maksimum doprowadzić, by była mocarstwem jak niegdyś, równorzędnym partnerem Stanów Zjednoczonych, w planie minimum, by była wiodącym z państw. Prezydent Putin uważa, że na terenach Związku Radzieckiego nie można zaszczepić demokracji liberalnej i wolnorynkowej, jak to się dzieje w innych krajach bloku wschodniego. I Ukraina ma służyć jako przykład. Ma dowodzić, że i w Rosji się nie da zbudować takiej demokracji jak w Polsce. I zapomnijcie o kolorowych rewolucjach. Próbuje położyć tamę w Kijowie, by takie zmiany nie zaszły również w Moskwie. I o to toczy się walka. O imperium i ustrój Rosji. „.....( źródło )

Andrzej Gwiazda, działacz „Solidarności”, opozycjonista w czasach PRLu: Śledzimy z żoną wydarzenia na Ukrainie z zapałem i zapartych tchem. Jednak trudno mi powiedzieć, o co de facto chodzi w tym sporze. Nie jestem bowiem pewien, czy Ukraińcy dobrze rozumieją swoją sytuację, a także czy w ich interesie jest podpisanie umów Stowarzyszeniowych z Unią. Taki krok otwiera ich rynek na ekspansję koncernów zachodnich. Wiemy, czym się się skończyło w Polsce. Gdy przekracza się ukraińsko-polską granicę widać ogromny kontrast i różnice między naszymi krajami. Oni kojarzą to, z tym, że Polska weszła do Unii. Ale kontrasty między Ukrainą, a Polską za komuny były jeszcze mocniejsze. Mam więc w tej kwestii wątpliwości.”...”Mówił pan o negatywnych skutkach zbliżenia Ukrainy z Unią. One są na tak duże, że lepiej dla Ukrainy nie wchodzić do UE?Unia Europejska cofnęła Polskę pod względem gospodarczym do stanu sprzed I wojny światowej. Gdy wchodziliśmy do UE już nie mieliśmy przemysłu, już nie mieliśmy gospodarki. Polska przez zachodnich ekonomistów była wcześniej klasyfikowana w pierwszej dziesiątce potęg przemysłowych świata. Potem spadliśmy na 56. miejsce, a obecnie na 67. Polska gospodarczo przestała się liczyć. Powstaje pytanie, czy Ukraińcy lepiej sobie poradzą mając samodzielny kraj, czy rezygnując z niepodległości. Przystąpienie do UE to rezygnacja z niepodległości. Największe zniszczenie w Polsce widać było w czasie stowarzyszenia z UE”.…..”Jednak pamiętajmy, że gdy Jaruzelskiego wybrano na prezydenta nie potrafiliśmy zrobić Majdanu. A Ukraińcy potrafili, i to w znacznie mniej haniebnej i krytycznej sytuacji niż polska. Ukraińcy zrobili Majdan i to nie na chwilę. Oni wyszli i siedzą już czwarty miesiąc. I łatwo się nie poddadzą Możliwe więc, że Ukraińcy lepiej poradziliby sobie i z Unią, możliwe, że nie pozwoliliby rozwalić państwa. Być może jednak nie wchodząc do Unii i broniąc niepodległości, wyjdą na tym znacznie lepiej... …


Mój komentarz


To że Niemcy zawarły z Rosją antyukraiński pakt Ribbentrop Mołotow to jest raczej oczywiste. Kluczowe punkty tego paktu na pewno związane były ze strategicznymi interesami Obu krajów ze szkoda dla Ukrainy.
Jakimi swoimi interesami kierowała się Merkel i Putin. Po pierwsze utrzymać status Ukrainy jako państwa buforowego pomiędzy niemieckim obszarem gospodarczo politycznym do którego można zaliczyć Polskę . Po drugie utrzymać demokrację fasadową na Ukrainie . Ponieważ podstawą ustroju Ukrainy jest Konsensus Waszyngtońskiego , czyli niemiecki socjalizmu państwo Ukraińskie skazana jest na bankructwo i wpuszczenie obcych koncernów bankowych i przemysłowych do środka . Dla przykładu Janukowycz oddał Chinom trzy miliony hektarów ziemi . Dzięki temu oligarchia rosyjska i niemiecka powoli przejęłaby gospodarkę ukraińską ,a Ukraińców przekształciła w nędzarzy . Tutaj warto przyjrzeć się temu co się stało z Polską, która się wyludnia i jest faktycznie obszarem gospodarczym peryferyjnym Niemiec .

Jednak kluczowa sprawą dla Rosji i Niemiec jest niedopuszczenie do otworzenia granic handlowych , a co za tym idzie etnicznych pomiędzy Polska a Ukrainą . Co tak naprawdę oznacza umowa stowarzyszeniowa na przykładzie innego kraju stowarzyszonego . Dodatkowo zakładając zniesienie wiz lub duże ułatwienia wizowe . Otóż każdy Polak posiadający małą firmę będzie mógł pojechać na Ukrainę, a następnie kupić co zechce i bez żadnego cła przywieź towar do Polski. To samo będzie mógł zrobić Ukrainiec. Duży obszar Rzeczpospolitej w sensie gospodarczym zostałby odbudowany .Wejście Ukrainy do Unii całkowicie by ten obszar gospodarczy, kulturowy, ekonomiczny odbudowały, a silny polityczno gospodarczy sojusz polsko ukraiński o którym tak marzył Lech Kaczyński zachwiałby polityczną pozycją Niemiec .

W tej chwili wysiłki Niemiec i Rosji przy niechlubnym wsparci przez Sikorskiego maja za cel niedopuszczenie do faktycznych żadnych zmian ustrojowych , gospodarczych , czy politycznych .
Najlepiej to obrazują słowa Protasiewicza: „ Myślę, że ministrowi Sikorskiemu należy się pokojowa Nagroda Nobla, jeśli porozumienie na Ukrainie będzie ostatecznie zaakceptowane. „....”To była jego inicjatywa, aby zaprosić ministrów spraw zagranicznych Francji i Niemiec i wymusić kompromis, kiedy wszyscy mówili, żeby nie rozmawiać z Janukowyczem. Dyplomaci są od tego, aby nawet wtedy, kiedy leje się krew, negocjować warunki porozumienia „....”Mam świadomość, że jak panowie Jaceniuk i Kliczko pójdą z tym na Majdan, mogą być wygwizdani i mogą nie być akceptowani. Zwłaszcza po tym, co się stało, po prawie 100 ofiarach, po strzelaniu przez snajperów do ludzi jak do kaczek. To było gorsze niż rok 1989 r. w Bukareszcie, za co Nicolae Ceau?escu zapłacił głową. To, co się wydaje obrońcom Majdanu oczywiste, że są w stanie obronić kawałek dużego placu w centrum miasta, z perspektywy użycia armii jest zupełnie nonsensowne. Żeby nie byli jak powstańcy warszawscy „....”Ja rozumiem tych ludzi na Majdanie, którzy chcą krwi za krew. Ja sam uważałem, że porozumienie okrągłego stołu, to była zdrada Polski. Ale dziś wiem, że to miało sens. Dziś chylę czoła przed Michnikiem, Kuroniem i Lechem Wałęsą. Lepsze jest kupowanie czasu niż strzelanie do ludzi jak do kaczek"....

Jak państwo widzicie znowu chodzi o oszukanie Ukraińców .Jakiś podły ukraiński okrągły stół , niedopuszczenie sił patriotycznych , jakiegoś ukraińskiego Kaczyńskiego, czy Orbana wzmacnianie obcej agentury sił gotowych na kolaborację z Niemcami i Rosją .

Warto wysłuchać wypowiedzi Kukiza na manifestacji przed ambasadą niemiecką . Na pytanie dlaczego tam manifestują odpowiedział ,że to Niemcy zdradziły Ukrainę .Dodał że mógłby demonstrować przed urzędem Tuska , ale ambasad niemiecka jest równoznaczna z rządem Tusk. Polecam
/.../
Marek Mojsiewicz

za:http://naszeblogi.pl/44476-niemcy-z-rosja-zawarly-antyukrainski-pakt-ribbentrop-molotow

Copyright © 2017. All Rights Reserved.