Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kardynał "Sprawiedliwym wśród Narodów Świata"

Kardynał Elia Dalla Costa został pośmiertnie odznaczony medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” przez Izrael. Uratował życie setkom Żydów jeszcze jako arcybiskup.

Włoski kardynał Elia Dalla Costa został odznaczony pośmiertnie medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”.  Jeszcze jako arcybiskup Florencji uratował życie setkom prześladowanych Żydów . Zorganizował tajną sieć pomocy, dzięki której Żydzi byli bezpiecznie przenoszeni do klasztorów.

Ambasador Izraela w Watykanie, Zion Evrony, przekazał pośmiertne odznaczenie jednemu z bratanków nieżyjącego kardynała. Ceremonia odbyła się w czwartek w Palazzio Vecchio, który jest siedzibą władz miasta Florencji.

Kard. Dalla Costa był arcybiskupem Florencji od roku 1933 do swojej śmierci w 1961.

za:www.fronda.pl/a/kardynal-sprawiedliwym-wsrod-narodow-swiata,34966.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.