Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Feministki znowu pozywają abp Michalika
Feministki znowu pozywają abp Michalika. Feministka działająca w Twoim Ruchu zapowiada kolejny pozew przeciwko abp Józefowi Michalikowi. Miał obrazić feministki oraz samotnych rodziców, oskarżając ich o pedofilię w Kościele.

Według Małgorzaty Marenin, feministki z Twojego Ruchu, abp Józef Michalik obraził polskie feministki oraz samotnych rodziców po rozwodach. Miał tego dokonać w październiku ubiegłego roku podczas kazania. Według Marenin arcybiskup fałszywie oskarżył wymienione grupy osób o odpowiedzialność m.in. za rozwój pedofilii w Kościele.

„Arcybiskup nie chciał nikogo obrazić” – mówił ks. Józef Kloch agencji prasowej IAR. Rzecznik prasowy Episkopatu Polski dodał, że sprawa została już wyjaśniona przez sąd we Wrocławiu w procesie karnym. Oczywiście prawnicy abp Michalika są gotowi do ewentualnej kolejnej sprawy, zapewnił.

Małgorzata Marenin domaga się, by abp Michalik przeprosił feministki oraz samotnych rodziców podczas jednej z niedzielnych Mszy. Dodatkowo, oświadczenie arcybiskupa miałaby wydrukować któraś z ogólnopolskich gazet.

za:www.fronda.pl/a/feministki-znowu-pozywaja-abp-michalika,35323.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.