Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Katolickie kościoły niemile widziane

INDONEZJA. Pod presją fundamentalistów islamskich sąd w Dżakarcie anulował wydane wcześniej katolikom zezwolenie na wzniesienie kościoła pw. św. Stanisława Kostki w Cibubur, rejonie Dżakarty, w Zachodniej Jawie. Tymczasem kościół jest już ukończony w 70 proc.
Podczas rozprawy przed gmachem sądu, który orzekał w sprawie losu kościoła pw. św. Stanisława Kostki, zebrał się tłum fundamentalistów muzułmańskich, którzy domagali się cofnięcia pozwolenia na budowę kościoła, wydanego w 2012 r. Mimo że proboszcz parafii ks. Rudianto uzyskał wcześniej wszystkie wymagane pozwolenia, pod wpływem nacisków muzułmanów sędziowie anulowali decyzje zezwalające na budowę kościoła. Prezes sądu Edi Firmansyah argumentował swoją decyzję obawą przed rozpętaniem „sekciarskiej przemocy”.
Indonezyjscy katolicy nie kryją swojego zaskoczenia, zwłaszcza że świątynia jest już ukończona w ok. 70 proc. To jednak nie pierwszy taki wypadek. Chrześcijanie od dawna spotykają się z groźbami ze strony muzułmanów. Szczególnie kierowane są one do osób, które angażują się w budowę kościołów.

za: http://gpcodziennie.pl/28874-katolickie-koscioly-niemile-widziane.html#.Uz_p9VfJB24

Copyright © 2017. All Rights Reserved.