Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kampania wyborcza w TVP pod „fachowym” nadzorem. Od stanu wojennego do eurowyborów

Koordynatorem kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego został w Telewizji Polskiej Sławomir Zieliński, dyrektor biura koordynacji programowej. Postać Zielińskiego i jego karierę w mediach przybliżyli autorzy książki „Resortowe Dzieci. Media” podkreślając, że w stanie wojennym prowadził on dziennik telewizyjny.

O nowej funkcji Sławomira Zielińskiego informuje portal Wirtualnemedia.pl

- Do uprawnień koordynatora, poza ogólnie pojętą koordynacją i zagwarantowaniem realizacji wszelkich aktów prawnych związanych z wyborami oraz interpretacja w tych kwestiach wewnętrznych przepisów TVP, należy reprezentowanie TVP w kontaktach z Państwową Komisją Wyborczą i komitetami wyborczymi – wyjaśnia Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP.

Medialna kariera Sławomira Zielińskiego opisana została na łamach książki Doroty Kani, Jerzego Targalskiego i Macieja Marosza pt. „Resortowe Dzieci. Media”. Poniżej publikujemy fragment książki:

„Z „Teleexpressem” związany był też Sławomir Zieliński, który prowadził również „Panoramę” w  TVP 2. W  1991  roku Sławomir Zieliński był dyrektorem-redaktorem naczelnym Dyrekcji Programów Informacyjnych TVP. Za prezesury Roberta Kwiatkowskiego, w latach 1998–2004, jako dyrektor TVP 1 kierował zespołami „Wiadomości”, „Teleexpressu” i „Panoramy”. W kwietniu 2013 roku został dyrektorem biura koordynacji programowej TVP. Zieliński był też twórcą kontrowersyjnego programu dla młodzieży „Rower Błażeja”. Departament programowy Krajowej Rady Radiofonii i  Telewizji na wniosek Jarosława Sellina przeprowadził monitoring „Roweru Błażeja” z powodu treści obyczajowych zawartych w programie. 

W stanie wojennym Zieliński prowadził wieczorne wydania „Dziennika Telewizyjnego”. Ma stopień oficerski Żandarmerii Wojskowej, jest członkiem Komitetu Honorowego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych w 2013 roku.”

Autorzy „Resortowych Dzieci” przypominają również fragment artykułu „Według politycznego klucza. Zmiany personalne w TVP” opublikowanego na łamach „Rzeczpospolitej” 11 października 1996 roku:

„Interesy SLD reprezentuje Sławomir Zieliński, który za prezesury Ryszarda Miazka został szefem «Panoramy». Zieliński był zaangażowany w kampanię prezydencką Aleksandra Kwaśniewskiego i z jego upoważnienia podczas telewizyjnych debat zadawał pytania Lechowi Wałęsie. Sekundował mu wtedy Andrzej Kwiatkowski, zastępca redaktora naczelnego «Przeglądu Tygodniowego»”.

za:niezalezna.pl/54222-kampania-wyborcza-w-tvp-pod-fachowym-nadzorem-od-stanu-wojennego-do

Copyright © 2017. All Rights Reserved.