Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Byli działacze PZPR chcą zawłaszczyć dziedzictwo papieża

Stefczyk.info: Tomasz Turowski zamierza domagać się odszkodowania w wysokości 250 tys. za zwolnienie z pracy w związku z oświadczeniem lustracyjnym...

Witold Gadowski: Ludzie tego typu nie mają żadnych oporów, więc jeżeli widzą możliwość zarobienia, wyciągnięcia pieniędzy, to korzystają. Człowiek, który występował jako Jezuita, a jednocześnie cały czas tych Jezuitów zdradzał ma właśnie taką mentalność – nie dziwi mnie jego postępowanie.

Czy można powiedzieć, że to co się dzieje, jeśli chodzi o dawnych agentów czy osób współpracujących z ZSRR – ta polityka, pozwala im na takie dość zuchwałe zachowania?

Tak, dlatego że okres III RP, a w szczególności rządy Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej, to właśnie czas, który sprzyja rehabilitacji dawnych agentów i zdrajców, a jednocześnie jest to czas kiedy byli SB-cy i funkcjonariusze PZPR oraz ich dzieci, robią kariery medialne, a także finansowe. Jest to właściwie ich kraj. Oni się tu czują bezpieczni. Sądząc po przykładzie Wojciecha Jaruzelskiego, który od 25 lat unika wymiaru sprawiedliwości i prawdopodobnie umrze już jako człowiek nieosądzony, widać, że III RP została utworzona dla tych ludzi i przez tych ludzi.

W tym momencie widzi pan jakąś szansę na zmianę tej sytuacji?

Teoretycznie jest to domena niezależnego wymianu sprawiedliwości. Praktycznie, w momencie kiedy nie przeprowadzono żadnej lustracji w wymiarze sprawiedliwości i kiedy byli współpracownicy służb komunistycznych i ich dzieci nadal odgrywają wielką rolę w sądach, nie możemy się spodziewać innych wyroków. W każdej z dziedzin, które dominują w naszym życiu społecznym i politycznym są obecni byli agenci, funkcjonariusze PZPR-u i ich dzieci. Może się to zmienić tylko w momencie, kiedy do władzy dojdzie ekipa, która zerwie z Okrągłym Stołem.

Nie chce się doszukiwać tutaj żadnych teorii spiskowych, ale czy to nie przypadek, że informacja o Tomaszu Turowskim pojawia się w momencie gdy jesteśmy w przededniu kanonizacji Jana Pawła II?

To się układa w bardzo logiczny ciąg postępowania. W telewizji publicznej ukazuje się wywiad z Wojciechem Jaruzelskim na temat Jana Pawła II. Do telewizji śniadaniowej jest zapraszana Jolanta Kwaśniewska, która dzieli się swoimi przemyśleniami na temat spotkań z papieżem. A Tomasz Turowski też przecież chce uchodzić za autorytet moralny i wypowiadać się o Janie Pawle II. Byłem kiedyś w Krakowie na promocji książki jednego z magistrackich urzędników, zresztą byłego działacza ZSL-u i człowieka mocno umoczonego w system komunistyczny, który wypowiadał się o Janie Pawle II. Na sali byli obecni sami działacze PZPR-u, był pewien znany w Krakowie profesor, agent bezpieki i oni wszyscy razem siedzieli i opowiadali o tym, jakie wspaniałe relacje mieli z Janem Pawłem II. Dziedzictwo Karola Wojtyły jest przejmowane przez tych ludzi jako własne, odbierane nam – czyli ludziom myślącym w sposób patriotyczny, przywiązanym do kościoła i religii. To jest proces brudzenia, niszczenia autorytetów i niszczenia podziału na czarne i białe. Chodzi o to, aby ludziom wszystko zmieszać. 

za: www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/byli-dzialacze-pzpr-chca-zawlaszczyc-dziedzictwo-papieza,10459001908#ixzz2zv2KhgG2

Copyright © 2017. All Rights Reserved.