Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Do szkoły wraca „mama” i „tata”

Do formularzy zgłoszeniowych do polskich szkół w roku szkolnym 2014/2015 powraca „mama” i „tata”. Nie zobaczymy już „pierwszego” i „drugiego” rodzica. O sytuacji informował i w tej sprawie interweniował „Gość Niedzielny”.

Jak informowaliśmy na początku miesiąca w części szkół polskich uczniowie ubiegający się o przyjęcie do placówek w rubryce „Rodzice/opiekunowie prawni” mieli wpisać dane „pierwszego rodzica/opiekuna”, a następnie „drugiego rodzica/opiekuna”. Jeszcze w ubiegłym roku rubryki te nazywały się „ojciec” i „matka”.

Firma Vulcan z Wrocławia, która odpowiada za wygląd formularzy poinformowała, że przywraca naturalną formę „matka” i „ojciec” – czytamy na gość.pl.

Oto jak brzmi obecna formuła w kwestionariuszu:

„Dane kontaktowe matki (W przypadku, gdy ustanowiono opiekę prawną nad dzieckiem, należy podać dane opiekuna prawnego)”, analogicznie odnośnie ojca.

Prezes zarządu Vulcan wyjaśnia, że powrócono do poprzedniej formy kwestionariuszy, by „były one zrozumiałe dla wszystkich użytkowników”.

za:niezalezna.pl/56250-do-szkoly-wraca-mama-i-tata

Copyright © 2017. All Rights Reserved.