Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Danuta Rossman: Nigdy nie miałam poczucia, że Powstanie Warszawskie było niepotrzebne


Wojna i Powstanie Warszawskie dało mi tyle pozytywnych rzeczy – mi jako człowiekowi – że nigdy bym się nie zgodziła, żeby tego nie było – mówiła w rozmowie z Piotrem Wężem Danuta Rossman, adiutantka Tadeusza Zawadzkiego, w Powstaniu Warszawskim komendantka w Batalionie „Iwo”.

- To wszystko, czym wówczas żyliśmy: braterstwo, więź, honor, duma, ambicja były żywe, nieudawane - dodała. Przyznała, że przeżyć powstańczych nie zamieniłaby na nic innego. - Człowiek byłby o wiele uboższy, gdyby nie przeżył tych trudnych lat – podkreśliła.

Danuta Rossman zapytana o ocenę sierpniowego zrywu po latach, przyznała, że rozmowy na ten temat były obecne w jej najbliższym otoczeniu. - W rodzinie dużo rozmawialiśmy na temat powstania, bo było wiele głosów, że złożyliśmy zbyt dużą ofiarę krwi, że Czesi zachowali się właściwiej - mówiła. - Ja nigdy nie miałam poczucia, że powstanie było niepotrzebne – stwierdziła, dodając, że czasem warto iść na poświęcenie, żeby coś z tego zostało, nawet coś nieuchwytnego.

Na pytanie, czy żałuje jakiejkolwiek decyzji z tego okresu zdecydowanie odparła, że nie. - Jeśli czegoś żałuję, to tych, których nie ma... - przyznała.

za:telewizjarepublika.pl/danuta-rossman-nigdy-nie-mialam-poczucia-ze-powstanie-warszawskie-bylo-niepotrzebne,10043.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.