Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nie postawili symbolicznej tęczy w Poznaniu, bo zaśmiecała miasto. Sromotna klęska lewactwa

/.../ W Poznaniu na pl. Zbawiciela miała stanąć zapowiadana szumnie symboliczna tęcza. Jednak akcja lewaków okazała się niewypałem. Po półgodzinnych przepychankach konstrukcję tęczy zabrały służby ZDM, uznając, że zaśmieca ona teren miasta. Organizatorzy akcji otwarcie przyznawali, że ich happening zainspirowały akty "wandalizmu" wobec warszawskiej tęczy, choć nie tylko.

- Nasza tęcza jest reakcją na szereg niepokojących zdarzeń i falę nienawiści, która przechodzi przez Polskę w zasadzie ze wszystkich stron sceny politycznej, choć coraz częściej to prawica powoduje te pęknięcia w społeczeństwie - mówi Łukasz Kowalski z Circus Ferus, który wśród bodźców leżących u podstaw przedsięwzięcia wymienił m.in. odwołanie spektaklu "Golgota Picnic" - opisuje całą sprawę portal poznan.naszemiasto.pl.

Umieszczenie instalacji wzorowanej na tej, która stoi w Warszawie, w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła pod wezwaniem św. Krzyża uniemożliwili poznańscy prawicowcy. Kiedy umundurowani członkowie Circus Ferus tworzący "Straż Męską" wprowadzili instalację na trawnik przy placu Zbawiciela i nakłaniali przechodniów do wtykania w nią kolorowych kwiatów, zainterweniowali członkowie Związku Patriotycznego "Wierni Polsce".

Kilku mężczyzn zaczęło kopać pudła, w których znajdowały się kwiaty, a inny stanął na tęczy i przygniótł ją do ziemi. Doszło do szarpaniny z funkcjonariuszami policji, zabezpieczającymi zgromadzenie. - Jesteśmy tu po to, by zwalczać lewactwo i pedalstwo - mówił Bogdan Freytag, przewodniczący "Wiernych Polsce" jeszcze przed interwencją. - Autorzy tej akcji chcą zrobić z Poznania pogańskie miasto, ale nie mają do tego żadnego tytułu: ani prawnego, ani moralnego.

Pomimo prób przywrócenia tęczy do pionu, członkom Circus Ferus nie udało się postawić instalacji. Po około 30 minutach została ona zabrana, wrzucona na ciężarówkę i wywieziona przez panów z Zarząd Dróg Miejskich. Powód? Zaśmiecała miasto.


za:niezalezna.pl/58516-nie-postawili-symbolicznej-teczy-w-poznaniu-bo-zasmiecala-miasto-sromotna-kleska-lewactwa

Copyright © 2017. All Rights Reserved.