Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kolejny lekarz musi tłumaczyć się ze swoich katolickich poglądów! Skandal!

Prof. Jan Talar cieszący się sukcesami w wybudzaniu pacjentów ze śpiączki, został wezwany do rzecznika odpowiedzialności zawodowej. Za to, że podważył kryteria rozpoznawania i stwierdzania śmierci mózgowej.
Profesorowi zarzuca się, że w czasie swego wykładu na jednej z konferencji naukowych podważył uczciwość i profesjonalizm specjalistów transplantologów, anestezjologów i lekarzy, a tym samym naraził ich na utratę zaufania społecznego.

– Najważniejsze w misji lekarza jest ochrona zdrowia i życia ludzkiego, inne rzeczy schodzą na drugi plan - mówi prof. Jan Talar. – Ja nie musiałbym takich słów głosić, gdybym nie był o tym przekonany, gdybym nie miał na to dowodów. Jeżeli co tydzień dzwonią do mnie rodziny i mówią: „Profesorze niech pan przyjmie syna, córkę, dziecko, męża, bo powiedzieli, że leczyć nie będą”, czy można takie słowa wypowiadać? Mnie można szykanować, że powiedziałem prawdę, ale realizować tę prawdę to jest nie ta droga. Trudno się pogodzić, ale jeżeli powiedziałem, że można ratować życie ludzkie, to będę ratował to życie ludzkie jeszcze bardzo długo –  uzasadnia prof. Talar.

Prof. Jan Talar to specjalista w dziedzinie rehabilitacji i w wybudzaniu pacjentów ze śpiączki.

Ratuje życie chorych w sytuacjach uznanych często przez innych lekarzy za beznadziejne. Profesor nie zgadza się z kryteriami rozpoznawania i stwierdzania śmierci mózgowej, które zostały zawarte w obwieszczeniu ministra zdrowia z 17 lipca 2007 roku.

Swoimi wątpliwościami podzielił się 4 października ub.r. na konferencji naukowej Towarzystwa Anestezjologów Polskich w Poznaniu, przez co jest obecnie szykanowany. –  Uważam, że moje postępowanie jest zgodne z sumieniem człowieka, lekarza i zgodne z potrzebami pacjentów – podkreślił prof. Jan Talar.

za:www.fronda.pl/a/kolejny-lekarz-musi-sie-tlumaczyc-z-pogladow,41892.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.