Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Życzenia Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego dla Archidiecezjan na Boże Narodzenie 2014 rokuArchidiecezjanie!

Jak co roku pełni radości, wewnętrznego przejęcia i wzruszenia zbliżamy się do betlejemskiej groty. Od żłóbka, do którego została złożona Boża Dziecina, dochodzi nas Jej płacz. „Płacze z zimna, nie dała Mu Matusia sukienki...”. Ale my radujemy się z tego płaczu. Dzieciątko Boże przyszło na świat! Syn nam się narodził! Płacze, więc jest jednym z nas. Patrząc na Dzieciątko Jezus, z wielkim zadziwieniem powtarzamy słowa: „Oto Człowiek!”.

Betlejemska grota uczy o miłości Boga Ojca do ludzi. Uczy nas także, co znaczy być dzieckiem, otoczonym miłością matki i odpowiedzialnym zatroskaniem ojca. Uczy nas, co znaczy rodzina. Uczy, co znaczy być człowiekiem stworzonym na obraz i podobieństwo Boże jako kobieta i mężczyzna. Uczy nas tego, co najpiękniejsze i najszlachetniejsze w człowieku – miłości.

Na Święta Bożego Narodzenia przyjmijcie, Najdrożsi Siostry i Bracia, serdeczne życzenia pokoju i radości. Niech spełnią się słowa modlitwy zawartej w kolędzie: „Podnieś rękę, Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą”. Niech Boże błogosławieństwo spocznie na Was, na Waszych domach i Waszych Rodzinach.

Zjednoczony z Wami w Bożonarodzeniowej radości

Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Łódzki

za:archidiecezja.lodz.pl/new/?news_id=7e0218a831622456b7948c32c4801235

Copyright © 2017. All Rights Reserved.