Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Mocny apel do harcerzy: Wycofajcie się ze współpracy z WOŚP. To hańbienie munduru

Przed kolejnym finałem WOŚP do ZHP, ZHR oraz Związku Strzeleckiego „Strzelec” trafił list otwarty dotyczący współpracy wymienionych organizacji z Orkiestrą. „(…) apeluję, aby Strzelcy i Harcerstwo wycofały się ze współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i nie hańbiły munduru” – czytamy w liście.

Jego autorką jest Marcelina Sieracka, prezes Klubu Patriotycznego im. por. Antoniego Bieguna „Sztubaka”.

„Zwracam się do Państwa – liderów Organizacji prowadzących działalność wychowawczą i dbających o kształtowanie u młodego pokolenia postaw patriotycznych – z apelem, aby jednoznacznie opowiedzieli się Państwo przeciwko współpracy z Jerzym Owsiakiem i jego Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W ten sposób swoim autorytetem przeciwdziałając zaangażowaniu w jego inicjatywy młodych ludzi, którym ideały patriotyczne są bliskie sercu, a którzy nie są świadomi, jakiego człowieka dzieło wspierają” – napisała Sieracka.

Według niej, Owsiak „to postać, która reprezentuje zupełnie inny system wartości niż ten, który powinien być wpajany młodemu pokoleniu”.

„Wspierając finansowo dzieło Owsiaka, wspieramy tworzenie z niego autorytetu moralnego, w ten sposób pomagając lewicowej rewolucji kulturowej. Owsiak, korzystając ze swego autorytetu, stara się zaszczepiać w ludziach niechęć do patriotyzmu, do Kościoła, do tradycyjnego światopoglądu, stara się oswoić Polaków z lewicowymi postulatami cywilizacji śmierci, na przykład wzywając do dyskusji o eutanazji” – podkreśla autorka.

Dodaje też, że WOŚP, „za pośrednictwem spółki Złoty Melon, wydaje wielkie pieniądze na organizowanie Przystanku Woodstock”, a tam „młodzi ludzie zagrożeni są nie tylko pokusą nieobyczajnego zachowania, ale również sektami (Hare Kryszna) i indoktrynacją lewicowo-liberalną”.

Jak zaznacza Sieracka, „rodzina Owsiaków zarabia wielkie pieniądze ze swojej działalności związanej z Fundacją WOŚP”.

Prezes Klubu Patriotycznego przypomina też o wyjątkowo niekorzystnym dla Owsiaka wyroku sądu w procesie przeciwko blogerowi Piotrowi Wielguckiemu (Matka Kurka). „Dlatego apeluję, aby Strzelcy i Harcerstwo (w znaczeniu: wszystkie organizacje odwołujące się do idei strzeleckiej i harcerskiej) wycofały się ze współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i nie hańbiły munduru. Strzelcy i Harcerstwo to środowiska, które powinny uczyć młodych ludzi postawy patriotycznej, tradycyjnych wartości, a popieranie lewicowego Owsiaka się z tym kłóci” – podsumowuje Sieracka.

„Miejmy odwagę powiedzieć NIE obłudzie i prywacie!” – kończy swój list.

za:niezalezna.pl/63113-mocny-apel-do-harcerzy-wycofajcie-sie-ze-wspolpracy-z-wosp-hanbienie-munduru

Copyright © 2017. All Rights Reserved.