Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Raport ws. dyskryminacji chrześcijan w Radzie Europy

Komitet ds. równości i niedyskryminacji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy przyjął ostateczną wersję rezolucji i raportu w sprawie Dyskryminacji i nietolerancji w Europie wobec chrześcijan - informuje ordoiuris.pl.

W ostatnich latach dochodziło w Europie do licznych aktów wrogości, przemocy i wandalizmu wobec chrześcijan oraz miejsc chrześcijańskiego kultu. Wydarzenia te były bardzo często pomijane i przemilczane przez władze krajowe oraz społeczność międzynarodową. Przyjmując raport przygotowany przez Valeriu Ghiletchi, Komitet ds. równości i niedyskryminacji ZP RE wezwał państwa członkowskie do zapewnienia w równym stopniu każdemu człowiekowi skutecznego korzystania z ochrony wolności religijnej oraz wolności przekonań.

Według parlamentarzystów, rządy państw europejskich powinny promować kulturę tolerancji opartą na akceptacji pluralizmu religijnego, chronić wolność zgromadzeń, przestrzegać fundamentalnego prawa do swobody wypowiedzi oraz publicznie potępić stosowanie oraz podżeganie do przemocy. Treść raportu zawiera również zapisy dotyczące ochrony wolności edukacji, swobody noszenia symboli religijnych i wolności sumienia.

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy zadecyduje o przyjęciu raportu Komisji w dniach 26-30 stycznia br. podczas posiedzenia plenarnego w Strasburgu.

za:niezalezna.pl/63192-raport-ws-dyskryminacji-chrzescijan-w-radzie-europy

Copyright © 2017. All Rights Reserved.