Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Konferencja WOŚP pod lupą prokuratury.

Jest śledztwo ws. wyrzucenia dziennikarza
Wszczęto śledztwo w sprawie wyrzucenia dziennikarza TV Republika Michała Rachonia z konferencji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prokuratura sprawdza też inny wątek tego zdarzenia.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w związku z incydentami, do których doszło podczas konferencji prasowej WOŚP – podaje telewizjarepublika.pl. Chodzi o tłumienie krytyki prasowej przez usunięcie z konferencji siłą dziennikarza Republiki oraz o interweniującego na polecenie Jerzego Owsiaka mężczyznę, który podawał się za funkcjonariusza policji.

Do skandalicznej sytuacji doszło 8 stycznia. Kiedy w trakcie konferencji Michał Rachoń zapytał szefa WOŚP, dlaczego ten nie wykonuje poleceń sądu – chodziło o ujawnienie danych finansowych spółki Mrówka Cała.

Rachoń chciał także uzyskać odpowiedz na pytanie, dlaczego żona Owsiaka wygasiła działalność spółki w kilka dni po orzeczeniu sądu i dlaczego Owsiak powołał nową działalność o nazwie Jasna Sprawa, w której żonę ustanowił swoim pełnomocnikiem. Pytania dziennikarza spotkały się z zaskakującą reakcją Owsiaka. – Nie jesteś dziennikarzem, dla mnie nie jesteś – powiedział do Rachonia szef WOŚP. – Weźcie go, to jest żulik, który tutaj rozrabia – przypomina słowa Owsiaka portal telewizjarepublika.pl.

– Byłem szarpany przez tych ludzi. Pytałem, kim są. Jeden z nich podał się za policjanta, co wzbudziło moje wątpliwości, a podawanie się za funkcjonariusza jest przestępstwem, podobnie jak utrudnianie krytyki prasowej – mówił w rozmowie z „Wprost” Michał Rachoń.

Po zdarzeniu Telewizja Republika postanowiła wystąpić do prokuratury m.in. o ustalenie tożsamości sprawców „bezprawnego użycia przemocy względem dziennikarza wykonującego na zlecenie redakcji swoje obowiązki służbowe”, a także o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej samego Owsiaka oraz tych osób, „które w sposób bezprawny uniemożliwiły naszym dziennikarzom relacjonowanie konferencji prasowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.

za:niezalezna.pl/64437-konferencja-wosp-pod-lupa-prokuratury-jest-sledztwo-ws-wyrzucenia-dziennikarza

Copyright © 2017. All Rights Reserved.