Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Żałosna sprawa

To jakaś bardzo żałosna sprawa. Prof. Jan Żaryn o karze dla kibiców za patriotyczną oprawę meczu
Jak informuje portal Legionisci.pl, Komisja Ligi Ekstraklasy SA ukarała Legię Warszawa karą 5 tys. zł za zachowanie kibiców podczas meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Chodzi o wniesienie na trybuny środków pirotechnicznych. Race zostały użyte jako element oprawy z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Co znalazło się w oprawie meczu oprócz rac? Ogromna flaga tzw. sektorówka z pyskiem wilka i słowa: "Żołnierze Wyklęci" oraz "Wśród cieniu nocy, w mroku drzew, wezwani na Ojczyzny zew”.

Do sprawy odniósł się prof. Jan Żaryn.  - To wygląda jak jakaś bardzo żałosna sprawa – ocenia. – Jednak może to jest tylko i wyłącznie brak konsekwencji i chęci do bardziej pozytywnego nastawienia komisji wobec tego, co się dzieje na polskich stadionach i taka nieumiejętność odróżnienia tego, co jest chuligaństwem, od tego, co jest przejawem patriotyzmu – dodaje prof. Żaryn w rozmowie z portalem  Niezalezna.pl.

Jego zdaniem komisja „ma kłopot z rozróżnieniem tak wydawałoby się odmiennych stanów emocji osób przychodzących na stadion, no to wystawia sobie świadectwo, że być może sama nie jest w stanie ich rozróżnić”. – To jest żenujące i źle o komisji świadczy – podkreśla.


Według profesora Żaryna komisja powinna karę cofnąć i przeprosić kibiców.

za:www.pch24.pl/to-jakas-bardzo-zalosna-sprawa--prof--jan-zaryn-o-karze-dla-kibicow-za-patriotyczna-oprawe-meczu,34423,i.html#ixzz3TbV6h6el

Copyright © 2017. All Rights Reserved.