Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wzywali do zabicia o. Rydzyka. Sprawa w prokuraturze

Ryszard Nowak z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony Przed Sektami i Przemocą zawiadomił prokuraturę o wpisach internautów, którzy wzywali do zabicia o. Tadeusza Rydzyka.
Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył doniesienie do prokuratury okręgowej w Warszawie o popełnieniu przestępstwa – informuje „Radio Maryja”. Chodzi tu o nawoływania do mordu na o. Tadeuszu Rydzyku, które pojawiły się na portalu „Wirtualnej Polski”.

Internauci wzywali do zabicia ojca Tadeusza pod artykułem „Tajemnice ojca Rydzyka”.

Autorem zawiadomienia do prokuratury jest Ryszard Nowak. Podkreśla /.../ że jest niezwykle niepokojącą rzeczą wielokrotnie podkreślano wezwania do morderstwa.

„To były bardzo mocne słowa. Oprócz tego na tym portalu było wiele wpisów znieważających o. Tadeusza Rydzyka CSsR. Doniesienie zostało złożone drogą mailową, prokurator już je otrzymał – uważam, że sprawa jest naprawdę bardzo poważna” – powiedział Nowak. Dodał, że nie może być tak, iż „o. Rydzyk CSsR, autorytet dla wielu milionów Polaków jest szantażowany i chce się go zabić”.

Sprawcom nawoływań do mordu na o. Rydzyku może grozić do 3 lat więzienia.

za:www.fronda.pl/a/wzywali-do-zabicia-o-rydzyka-sprawa-w-prokuraturze,49112.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.