Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Szkoły katolickie bardzo wysoko w rankingu!

Szkoły katolickie stanowią niemal jedną czwartą ze stu najlepszych gimnazjów, w których uczniowie osiągają najwyższe wyniki zarówno z matematyki, jak i języka polskiego.

W związku z jutrzejszym egzaminem szóstoklasisty "Dziennik Gazeta Prawna" publikuje zestawienie najlepszych gimnazjów w kraju. W czołówce nadal dominują szkoły z Warszawy, jednak w rankingu znalazło się także wiele szkół z mniejszych miejscowości – jak np.  Gimnazjum nr 25 z Sosnowca czy nr 18 z Rybnika.

Jeżeli chodzi o przedmioty humanistyczne, najlepsze wyniki osiągają uczniowie z dużych miast, natomiast ci z mniejszych ośrodków lepiej radzą sobie z matematyką.

Szczegółowe wyniki  ile wiedzy przybyło uczniowi w czasie nauki ilustruje wskaźnik EWD.

Zgodnie z tą klasyfikacją, największy przyrost wiedzy notują gimnazja: TWP w Ciechanowie i w Nieszkowicach Wielkich (woj. małopolskie).

Szkoły katolickie stanowią niemal jedną czwartą ze stu najlepszych placówek, w których uczniowie osiągają najwyższe wyniki zarówno z matematyki, jak i języka polskiego.

za:www.fronda.pl/a/szkoly-katolickie-bardzo-wysoko-w-rankingu,49402.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.