Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wychodzą „Resortowe Dzieci. Służby”.

/.../Znamy już datę premiery jednej z najbardziej oczekiwanych książek roku. Publikacja „Resortowe Dzieci. Służby” autorstwa Doroty Kani, Jerzego Targalskiego i Macieja Marosza trafi na półki księgarń już 6 maja.

- Służbom specjalnym zawsze dobrze się działo. Najpierw umacniały władzę ludową, później potrzebowała ich III RP. Całe rodzinne klany zagnieździły się w resortowych strukturach. Duża władza i duże pieniądze. Poczucie bezkarności, niewyraźne interesy. „Gruba kreska” dała im szereg możliwości. Wykształceni, władający obcymi językami, mogli służyć nowym władzom lub zachodnim firmom. Dziś bohaterowie naszej książki pobierają wysokie emerytury lub liczą zyski swoich firm. Pomogli dzieciom rozkręcić własne interesy. Szczęśliwi ludzie – czytamy w opisie kolejnego tomu bestsellerowej serii.

Współautorka książki Dorota Kania w rozmowie z portalem niezalezna.pl podkreśla, że drugi tom „Resortowych Dzieci” ukazuje ciągłość komunistycznych służ” ze strukturami III RP

- Skupiliśmy się na obaleniu mitu, że w III RP  powstały nowe służby specjalne. Z dokumentów IPN wynika, że tak zwane „nowe służby” zostały oparte na byłych esbekach. Większość z nich miała rodzinne resortowe powiązania. Ojcowie Petelickiego, Czempińskiego, Makowskiego walczyli z Żołnierzami Wyklętymi. W najbliższą niedzielę tym bohaterom antykomunistycznego podziemia będziemy oddawali hołd. Ta książka jest o ciągłości komunistycznych służb ze strukturami III RP. Było to możliwe za przyzwoleniem władzy wybranej po Okrągłym Stole – mówi niezalezna.pl współautorka „Resortowych dzieci. Służby” Dorota Kania.

za:niezalezna.pl/64614-panika-u-szczytow-wladzy-wychodza-resortowe-dzieci-sluzby-data-premiery


Copyright © 2017. All Rights Reserved.