Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Lisicki wygrał proces z Hajdarowiczem.

Sąd: Nie było podstaw do zwolnienia dyscyplinarnego


Proces z powództwa Pawła Lisickiego toczył się przed Rejonowym Sądem Pracy w Warszawie. Lisicki zarzucał Grzegorzowi Hajdarowiczowi, właścicielowi Gremi Group, bezpodstawne zwolnienie dyscyplinarne z funkcji redaktora naczelnego tygodnika „Uważam Rze”. Sąd przychylił się do argumentów naczelnego "Do Rzeczy" i orzekł, iż Hajdarowicz posłużył się fałszywymi powodami by usunąć Lisickiego z tygodnika.

Jak informuje portal dorzeczy.pl, 26 maja sąd ogłosił, że "zwolnienie Pawła Lisickiego z pracy w tzw. trybie dyscyplinarnym nastąpiło z naruszeniem przepisów kodeksu pracy, zaś przyczyny rozwiązania z powodem umowy o pracę były nieprawdziwe.”

Sąd przyznał Pawłowi Lisickiemu odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia wraz z ustawowymi odsetkami od dnia doręczenia pozwu do dnia zapłaty.

Paweł Lisicki został zwolniony z funkcji redaktora naczelnego tygodnika „Uważam Rze” 28 listopada 2012 roku, po tym jak wstawił się za dziennikarzami zwolnionymi z "Rzeczpospolitej", po ukazaniu się artykułu Cezarego Gmyza o trotylu na wraku prezydenckiego tupolewa. Rozwiązanie umowy o pracę szybko zmieniono na formę zwolnienia dyscyplinarnego.

za:telewizjarepublika.pl/lisicki-wygral-proces-z-hajdarowiczem-sad-nie-bylo-podstaw-do-zwolnienia-dyscyplinarnego,20312.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.