Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

KRRiT: Większość uczestników konsultacji społecznych chce Republiki na multipleksie


Jak poinformowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji większość uczestników konsultacji społecznych oferty multiplexu 8 chce by znalazła się na nim Telewizja Republika.

Znacząca większość respondentów odpowiedziała, że w najpełniejszy sposób uzupełni ofertę programową naziemnej telewizji cyfrowej program Telewizja Republika – razem 11266 stanowisk przekazanych drogą elektroniczną i pocztą tradycyjną – czytamy w komunikacie KRRiT.

W następnym wniosku wskazano, że w przypadku oferty innych nadawców dostępnych obecnie drogą satelitarną lub kablową głosy uczestników konsultacji były bardzo podzielone. Wskazały na potrzebę powiększenia oferty naziemnej telewizji cyfrowej przede wszystkim o programy tematyczne: sportowy, informacyjny, przyrodniczo-dokumentalny, filmowy, dla kobiet, dla mężczyzn, muzyczny i filmowy – czytamy.

W odpowiedziach nadawców dominowały następujące propozycje programów: uniwersalny, lifestylowy oraz informacyjny.

Konsultacje rozpoczęte 2 kwietnia miały na celu zbadanie opinii obywateli i nadawców, na temat programów jakie ich zdaniem powinny znaleźć się na bezpłatnym telewizyjnym multipleksie ósmym. Każdy zainteresowany mógł przesłać swoje stanowisko do 30 kwietnia odpowiadając na pytanie: "Jakie istniejące lub nowe cztery programy telewizyjne mogą w najpełniejszy sposób uzupełnić ofertę programową naziemnej telewizji cyfrowej i w związku z tym powinny znaleźć się w bezpłatnej ofercie operatora multipleksu ósmego?".

za:telewizjarepublika.pl/krrit-wiekszosc-uczestnikow-konsultacji-spolecznych-chce-republiki-na-multipleksie,20324.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.