Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prof. Chazan bez zarzutów.

„Wszyscy którzy brali udział w linczu na nim powinni go przeprosić”

Według Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej NIL nie ma podstaw, do postawienia zarzutów prof. Chazanowi ws. odmówienia pacjentce przeprowadzenia zabiegu aborcji.
- To nie jest dla mnie żadne zaskoczenie ponieważ od początku ta sprawa była zmanipulowana. Wypadałoby więc, aby ci wszyscy którzy brali udział w linczu na profesorze Bogdanie Chazanie, aby zbiorowo go teraz przeprosili, ci którzy brali w tym udział, a byli to politycy, media czy przedstawiciele środowisk lewicowych - mówi portalowi niezalezna.pl Kaja Godek z Fundacji Pro Prawo do Życia.

Nie ma podstaw do postawienia zarzutu popełnienia przewinienia zawodowego lekarzom uczestniczącym w leczeniu pacjentki, której w warszawskim szpitalu im. Świętej Rodziny odmówiono przeprowadzenia zabiegu aborcji – uznał Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej NIL dr Grzegorz Wrona.


W związku z tym postępowanie wyjaśniające w tej sprawie zostało umorzone. Rzecznik podkreślił, że w czasie postępowania zgromadzono obszerny, liczący blisko 1000 stron materiał dowodowy, obejmujący przesłuchania kilkunastu świadków i stron postępowania, opinie ekspertów, szczegółowe analizy dokumentacji medycznej oraz materiały z innych postępowań dotyczących tej sprawy.

Cieszę się, że są prowadzone postępowania wobec osób, które znieważyły prof. Chazana i mam tutaj na myśli Piotra Ikonowicza i Leszka Millera. Mam nadzieję, że w końcu zostanie mu uchylony immunitet, bo to uchylnie już trwa 9 mięsiecy. Uważam, że powinien stanąć przed sądem i odpowiedzieć za swoje słowa. Do dziś nie jest obsadzone stanowisko dyrektorskie w Szpitalu Świętej Rodziny więc prof. Bogdan Chazan powinien wrócić na swoje stanowisko – dodaje w rozmowie z portalem niezalezna.pl Kaja Godek z Fundacji Pro Prawo do Życia.


Postanowienie nie jest prawomocne.


za:niezalezna.pl/67947-prof-chazan-bez-zarzutow-wszyscy-ktorzy-brali-udzial-w-linczu-na-nim-powini-go-przeprosic

Copyright © 2017. All Rights Reserved.