Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zakopane chroni rodzinę

Radni Zakopanego sprzeciwiają się inwigilowaniu rodzin i odbieraniu im dzieci pod byle pretekstem - czytamy w „Naszym Dzienniku”. Zakopane jest jedyną w Polsce gminą, która przeciwstawia się wprowadzeniu programu wymaganego przez ustawę o przemocy w rodzinie, do którego nakłania Małgorzata Fuszara, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania.

Sprzeciw zakopiańskich radnych budzi pomysł powoływania spośród kadry urzędniczej zespołów interdyscyplinarnych, które mogą samodzielnie, bez decyzji sądu, odbierać rodzicom dzieci. Rodzinie, która jest na celowniku, zakładana jest tzw. niebieska karta, w której gromadzone są informacje z najrozmaitszych źródeł. Powoływanie kolejnych komórek zajmujących się tropieniem przemocy w domu nie ma uzasadnienia.

za:www.naszdziennik.pl/polska-kraj/138831,zakopane-chroni-rodzine.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.