Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nie-program KukizaW sobotę odbyło się spotkanie „woJOWników”, zwolenników Pawła Kukiza i jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW). Lider ruchu powiedział: „Program to największe kłamstwo wyborcze i oszustwo. My będziemy wskazywali problemy i drogi do ich rozwiązania, a nie program”.

To gra słów, bo dobry program wskazuje problemy i propozycje rozwiązań. Kukiz chce zmiany polegającej na odrzuceniu wszystkiego co partyjne. Nie chce finansowania partii politycznych z budżetu. Główny postulat to JOW-y, które mają być panaceum na wszystkie nasze bolączki.

Trudno to wszystko brać na serio. Postulaty wyartykułowane na sobotnim spotkaniu nie dają szans na zmiany, a wręcz przeciwnie, spowodują oligarchizację naszej sceny politycznej. Rządzić będą ci, którzy dorobili się majątku w ostatnich 25 latach i najczęściej wywodzą się z dawnych służb specjalnych PRL-u.

Jeśli Kukiz chce być wiarygodny, musi podać trochę więcej szczegółów, inaczej trudno mu będzie trafić do wyborców świadomych swoich oczekiwań. W najbliższą sobotę największa partia zmiany – PiS – przedstawi swój program. Zgodnie z zapowiedziami prof. Piotra Glińskiego będzie to prawdziwa alternatywa dla dzisiejszego marazmu i bylejakości.

Andrzej Olszewski

za:niezalezna.pl/68486-nie-program-kukiza

Copyright © 2017. All Rights Reserved.