Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Władze miasta w Szczecinku sprzedają kościół.

Co w nim powstanie? Pub, hotel, czy sala koncertowa?


Władze miasta w Szczecinku wystawiły na sprzedaż parafię wojskową. Działkę wraz z zabudowaniami wyceniono na milion złotych. Parafia została zlikwidowana półtora roku temu. Od tamtej pory budynki stoją puste.


Kościół został już zdesakralizowany. Co prawda jest jeszcze zapis w planie zagospodarowania przestrzennego mówiący o tym, że teren ma być przeznaczony na usługi wyznaniowe, ale szczecineckie starostwo wystąpiło już do ratusza z wnioskiem o zmianę przeznaczenia go na cele mieszkaniowo-usługowe.


W skład nieruchomości wchodzą budynek dawnej plebanii, garaż i dawny kościół mieszczący się w powojskowej stajni. Wszystko znajduje się na działce o powierzchni nieco ponad hektara. Całość została wyceniona na równy milion złotych. Przetarg odbędzie się w sierpniu.


za:www.pch24.pl/wladze-miasta-w-szczecinku-sprzedaja-kosciol--co-w-nim-powstanie--pub--hotel--czy-sala-koncertowa-,36868,i.html#ixzz3fKISH2hl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.