Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Patent na przyszłość

Grafen to materiał przyszłości w elektronice, medycynie, inżynierii i wielu, wielu innych dziedzinach. O polskim sposobie na jego wytwarzanie w mediach zrobiło się głośno 2–3 lata temu /.../ Grafen to materiał, w którym atomy węgla ułożone jeden obok drugiego tworzą cieniutką, jednoatomową warstwę. Ta warstwa ma niesamowite właściwości.
/.../ Jaka jest nasza pozycja w świecie? – Prace nad grafenem finansuje mnóstwo światowych rządów i instytutów. To, co możemy powiedzieć z całą pewnością, to to, że znajdujemy się w czołówce ośrodków, które zajmują się tą tematyką. /.../ Mamy zatem coś, czego prawie nikt nie ma. Mamy coś, co jest materiałem przyszłości. Jak chronimy swoją własność? Czy grafenu nikt nam nie ukradnie, jak wiele innych wynalazków w przeszłości? /.../.

Tomasz Rożek

więcej:http://gosc.pl/doc/2504490.Patent-na-przyszlosc

Copyright © 2017. All Rights Reserved.