Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Okradli stacje Drogi Krzyżowej w Sanktuarium w Gietrzwałdzie. Chcieli sprzedać miedź na złom

Policjanci z Gietrzwałdu aresztowali w środę, 26 sierpnia, dwóch złodziei. Mężczyźni stali na przystanku autobusowym z torbami pełnymi miedzi skradzionej z 14 stacji Drogi Krzyżowej w Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Straty wyceniono na 7 tysięcy złotych. Sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


Przystanek autobusowy okazał się kiepską kryjówka dla dwóch mężczyzn. Sylwester R. oraz Arkadiusz W. jakby nigdy nic czekali w Gietrzwałdzie na autobus do Olsztyna. W walizkach mieli kilka kilogramów miedzi skradzionej ze stacji Drogi Krzyżowej w gietrzwałdzkim Sanktuarium. Planowali sprzedać surowiec na skupie złomu.


Do kradzieży miedzianych elementów doszło w minionym tygodniu. Wtedy też policjanci otrzymali zgłoszenie o zaistniałej sytuacji. W środę sprawcy przestępstwa zostali zatrzymani. 32 i 40 letni mężczyźni przyznali się do winy w trakcie przesłuchania. Wyjawili także skup złomu, w którym planowali spieniężyć swój łup. Jednak nie gotówka, a więzienie może okazać się efektem przestępczego czynu. Złodziejom grozi do 5 lat więzienia.

za:www.pch24.pl/okradli-stacje-drogi-krzyzowej-w-sanktuarium-w-gietrzwaldzie--chcieli-sprzedac-miedz-na-zlom,37779,i.html#ixzz3jxCJtI3E

Copyright © 2017. All Rights Reserved.