Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Czarnecki: Strzał w plecy

Piątkowa wizyta prezydenta w Berlinie była ważna i potrzebna. Wbrew sączonej przez PO propagandzie w Niemczech nie zatrzaśnięto drzwi przed Głową Państwa wywodzącą się z PiS, a media naszego zachodniego sąsiada przyjęły Andrzeja Dudę cieplej niż tego oczekiwano.

Najgorsze co się wydarzyło miało miejsce nie w RFN, a – niestety ‒ w Warszawie. Nie wiadomo czy była to skrajna bezmyślność czy kompletna głupota, czy raczej – i to najbardziej prawdopodobne – uznane interesu partyjnego za ważniejszy od interesów państwa, ale atak premier Kopacz i polityków Platformy na Prezydenta Rzeczpospolitej był wyśnionym prezentem dla strony niemieckiej. To platformerskie partyjniactwo osłabiło pozycję negocjacyjną prezydenta Dudy podczas tej wizyty. A przecież jej głównym politycznym celem było przygotowanie decyzji szczytu NATO (który odbędzie się w 2016 roku u nas, w Polsce) o rozmieszczeniu na wschodniej flance NATO wojsk krajów Paktu Północnoatlantyckiego. To oczywiście znacząco zwiększyłoby bezpieczeństwo Polski w kontekście apetytów Rosji.

Atak premier Kopacz na Głowę Państwa i odgrzanie „wojny na górze” zapewne był dla strategów PO potrzebny ze względów wyborczych, ale dla interesów Państwa Polskiego jest fatalny. To był „strzał w plecy”.

Ryszard Czarnecki

za:www.fronda.pl/a/czarnecki-strzal-w-plecy,56088.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.