Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Radio Maryja nie popełniło przestępstwa ws Bronisława Komorowskiego

Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum-Zachód w piątek odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie publicznego znieważenia przed dwoma miesiącami ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego w Radiu Maryja. Nie stwierdzono znamion czynu zabronionego - informuje rp.pl.

Przed kasacją śledztwa, prokuratura dokładnie sprawdziła wypowiedzi w programie Radia Maryja z telefonicznym udziałem słuchaczy w nocy z 27 na 28 lipca. I nie doszukała się znamion przestępstwa.

"Wypowiedzi każdego z uczestników audycji traktować należy jako wyraz negatywnej, wysoce emocjonalnej oceny uchwalenia ustawy o in vitro i udziału w procesie legislacyjnym tego aktu prawnego prezydenta. Audycja prowadzona była w formie dyskusji, stąd też wypowiedzi poszczególnych uczestników nie mogą być oceniane łącznie. Każda osoba ma prawo do korzystania z wolności wypowiedzi zawierających negatywne oceny zachowań innych osób, w tym polityków - podkreśliła szefowa Ewa Janczur.

Prokurator zaznaczyła, że zakres wolności słowa w przypadku wypowiedzi dotyczących polityków jest szerszy niż wypowiedzi odnoszących się do osób prywatnych. Wskazała, że działalność polityczna polega na nieustannej ocenie opinii publicznej, a te oceny nie muszą być aprobowane przez wszystkich.

I trzeba przyznać, że prokuratura jak mało kiedy zachowała się w tym przypadku racjonalnie.

za:www.fronda.pl/a/radio-maryja-nie-popelnilo-przestepstwa-ws-bronislawa-komorowskiego,57515.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.