Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Koniec z finansowaniem z publicznych pieniędzy „Wyborczej” i Newsweeka.

Rządowe instytucje wstrzymują prenumeraty Rządowe instytucje przestaną prenumerować w dotychczasowych ilościach Gazetę Wyborczą oraz tygodnik Newsweek. Wstrzymane mają też być rządowe reklamy.

W zależności od instytucji, pismo to będzie trafiało najwyżej w kilku egzemplarzach. Najwięcej, bo trzy egzemplarze ma otrzymać Kancelaria Prezesa Rady Ministrów – dowiedział się portal Prawy.pl. Chodzi o Gazetę Wyborczą. Choć podobna sytuacja dotyczy też tygodnika Newsweek.

Co więcej, od grudnia rządowe instytucje przestaną zlecać płatne materiały, które do tej pory ukazywały się w Gazecie Wyborczej i Newseeku.

Jednak wciąż będą obowiązywać umowy wynikające z przetargów rozpisanych jeszcze w czasie poprzedniej kadencji Sejmu. Nie wygasa umowa na „nieograniczoną ilość” ogłoszeń na łamach prasy lokalnej i ogólnopolskiej wydawanej przez Agorę (wydawca m.in. Gazety Wyborczej) oraz Gremi (wydawca Rzeczpospolitej).

za:telewizjarepublika.pl/koniec-z-finansowaniem-z-publicznych-pieniedzy-wyborczej-i-newsweeka-rzadowe-instytucje-wstrzymuja-prenumeraty,26741.html


***

Ajajaj! Co to za horror, co to za demokracja, kiedy odcina się postęp od ciepłego mleczka!

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.