Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Parlament Europejski zareaguje?

W Parlamencie Europejskim złożony został projekt rezolucji w sprawie potrzeby udzielenia szczególnej pomocy chrześcijańskim uchodźcom. Jak wskazał Marek Jurek, poseł do PE i prezes Prawicy Rzeczypospolitej, władze UE powinny podjąć realne działania mające na celu powstrzymanie fali agresji wobec chrześcijan. Bo ich prześladowania nie kończą się na ucieczce spod luf karabinów ISIS, a ataki mają miejsce zarówno na trasach wędrówek, jak i w obozach dla uchodźców położnych na ternie UE.


Rezolucja zwraca uwagę na los prześladowanych chrześcijan, którzy oczekują na pomoc. Nie chodzi tu o prześladowania na Bliskim Wschodzie, ale o tragediach ludzkich do jakich dochodzi już na trasach ucieczek, w obozach dla uchodźców w Europie, czy w miejscach, gdzie chrześcijanie mieszkają.


Jak przypomniał Marek Jurek chrześcijanie bardzo często są prześladowani, tak jak w Zatoce Sycylijskiej, gdzie kilkunastu z nich wrzucono do morza i utopiono dlatego, że się modlili. Czy tak jak w Göteborgu, gdzie miejscowa wspólnota syryjskich chrześcijan była zastraszana i dręczona w sposób charakterystyczny dla ISIS. Podobne szykany dotykają chrześcijan w obozach dla uchodźców na terenie UE.


- Ci ludzie potrzebują jak najszybszej pomocy. Dlatego ta rezolucja po pierwsze przypomina te bolesne fakty, po drugie wzywa władze UE do przeciwdziałania wszelkim aktom nienawiści antychrześcijańskiej i potępienia tych aktów oraz wzywa wszystkie państwa Europy do większej opieki nad naszymi braćmi potrzebującymi pomocy – podkreślił Marek Jurek.


Jak przypomniał, w debacie przed wyborami prezydenckimi Andrzej Duda zapowiadał pomoc Polski dla prześladowanych chrześcijan i Prawica Rzeczypospolitej chce wesprzeć tego rodzaju aktywność. Taka pomoc będzie miała ogromną wartość nie tylko dla potrzebujących, bo skorzysta na niej również wizerunek Polski.


- Zaangażowanie Polski w pomoc dla chrześcijańskich uchodźców będzie znakomitym argumentem wzmacniającym stanowisko Polski na forum Rady Europejskiej, kiedy stykamy się z presją na przyjęcie narzucanej nam polityki imigracyjnej. Czas od dyskusji przejść do czynów. Ta rezolucja zwraca na to uwagę UE i jest oparciem dla działań, które powinniśmy podjąć w ramach naszej narodowej polityki solidarności, która w szczególny sposób powinna dotyczyć chrześcijan – zauważył Jurek.


W ocenie prezesa PR, obok potrzeb chrześcijan, którzy zdecydowali się na ucieczkę, należy dostrzec też wołania Polaków, którzy na wschodzie: czy to w Kazachstanie, czy też na wschodniej Ukrainie oczekują naszej pomocy, ale również nie można być głuchym na głos tych chrześcijan, których wspólnoty na Bliskim Wschodzie zanikają.


Marcin Austyn

za:www.pch24.pl/marek-jurek--trzeba-zatrzymac-przesladowania-chrzescijan---czy-parlament-europejski-zareaguje-,40192,i.html#ixzz3vA7UtZQs

Copyright © 2017. All Rights Reserved.