Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Szlachetna Paczka zebrała więcej niż WOŚP!

Nie potrzeba MARNOTRAWIENIA naszych pieniędzy na happeningi.

Nie potrzeba głośnych koncertów, happeningów i szumu medialnego. I TAK MAMY REKORD! Polacy w ramach "Szlachetnej Paczki" zebrali 54 mln złotych! Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Wiosna.

Organizacja kierowana przez ks. Jacka Stryczka zebrała w całej Polsce 54 mln zł dla najbardziej potrzebujących. Jak informował w grudniu "Fakt", jest to o milion więcej niż w zeszłym roku zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

Średnia wartość jednej paczki wynosiła 2,6 tys. zł. Prawie 84 tys. osób uzyska pomoc w ramach akcji "Szlachetna Paczka".

- W tym roku wszystkich rodzin odwiedziliśmy 38 tys., ale ostatecznie pomoc ma otrzymać prawie 21 tys. rodzin. W stosunku do poprzedniego roku jest to około tysiąca rodzin więcej - powiedział podczas finału "Szlachetnej Paczki" w grudniu jej pomysłodawca ks. Jacek Stryczek.

- Staramy się, aby paczka była dostarczana danej rodzinie raz, aby to nie stało się potem nawykiem i "demoralizacją", że skoro jest paczka, to już się potem nie musimy starać. Paczka w swojej idei ma nie tylko przekazanie pomocy materialnej, ale stworzenie alternatywnej Polski, w której ludzie nawzajem się słuchają, są otwarci, wspierają się, są dla siebie solidarni. To jest fajne, kiedy w wielu firmach ludzie przy okazji Paczki po raz pierwszy objawiają swoje serce - zaznaczył w rozmowie ks. Stryczek.

Chociaż nadal liczone są pieniądze z puszek i różnych aukcji już dziś wiadomo, że na konto WOŚP w tym roku trafiło 44 mln złotych. W zbiórce wzięło udział 1,6 tysięcy sztabów w kraju i zagranicą. Na ulicach pieniądze zbierało około 120 tysięcy wolontariuszy.

"Jerzemu Owsiakowi nie można odmówić jednego. Jest świetnym menedżerem, który w perfekcyjny sposób zmonopolizował pomoc chorym dzieciom. I super, niech sprzęt jak najdłużej służy małym pacjentom. Ale nie o to chodzi w tym wszystkim" – napisała kilka dni temu Małgorzata Terlikowska na Fronda.pl.

za:www.fronda.pl/a/nie-potrzeba-marnotrawienia-naszych-pieniedzy-na-happeningi-szlachetna-paczka-zebrala-wiecej-niz-wosp,63865.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.