Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Tyle smutku w całym mieście....


Reporterzy z TV Trwam w redakcji naczelnej „Wiadomości” TVP1


Reporterzy z TV Trwam, TVP Info, TVP Katowice i „Panoramy” od teraz w redakcji Naczelnej „Wiadomości” TVP1.
Po objęciu kierownictwa „Wiadomości” TVP1 przez Marzenę Paczuską zmieniła się część zespołu redakcyjnego. We wtorek jako reporterzy programu zadebiutowali Jarosław Olechowski, Klaudiusz Pobudzin, Małgorzata Wiśniewska i Marcin Tulicki.

Nowi dziennikarze zadebiutowali we wtorkowym głównym wydaniu „Wiadomości”. Zupełnie nową osobą w redakcji flagowego programu informacyjnego TVP1 jest Klaudiusz Pobudzin, poprzednio przez kilka lat pracujący w Telewizji Trwam jako reporter i prowadzący program publicystyczny „Polski punkt widzenia”. Zmiany to efekt objęcia funkcji kierownika redakcji „Wiadomości” przez Marzenę Paczuską, która zastąpiła na tym stanowisku Piotra Kraśkę – ten po 25 latach rozstał się z Telewizją Polską. Paczuska była przez wiele lat wydawcą programu i TVP Info, a także wiceszefową „Wiadomości” w latach 2009-2010. Ostatnio pracowała w redakcji reportażu TVP1.

za:wirtualnapolonia.com/2016/01/13/reporterzy-z-tv-trwam-w-redakcji-naczelnej-wiadomosci-tvp1/

***

To już pewne: Michał Rachoń z Republiki szefem publicystyki w TVP Info

Michał Rachoń, znany m.in. z Telewizji Republika, został zastępcą dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ds. publicystyki - poinformował dziś nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Niezalezna.pl potwierdziła tę informację.

Według naszego źródła Rachoń będzie odpowiadał za wszystkie programy publicystyczne przygotowywane przez Telewizyjną Agencję Informacyjną. Określenie "szef publicystyki w TVP Info" jest więc nieco za wąskie, bo byłemu dziennikarzowi Republiki podlegać będą m.in. programy publicystyczne emitowane po "Wiadomościach" TVP.

Pracując w TV Republika, Michał Rachoń zasłynął tym, że jako jedyny przekazywał "na żywo" obraz z przesłuchania prezydenta Bronisława Komorowskiego. Pozostali dziennikarze, choć w przeciwieństwie do Rachonia pozwolono im mieć kamery, nie byli zainteresowani transmisją tego nadzwyczajnego wydarzenia. Rzetelność reportera TV Republika doceniło Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich (SDP).

SDP w radością składa gratulacje dziennikarzowi TV Republika Michałowi Rachoniowi, który – za pomocą własnego telefonu komórkowego – przełamał zmowę milczenia wobec tego zdarzenia i pozwolił opinii publicznej na zapoznanie się z zeznaniami Bronisława Komorowskiego. Michał Rachoń rzetelnie wykonał swoją pracę. Mamy nadzieje, że takich odważnych i sumiennych dziennikarzy będzie coraz więcej  

- mogliśmy przeczytać w oświadczeniu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.


W Pałacu Prezydenckim były kamery wszystkich polskich telewizji.  Jednak żadna z telewizji nie odważyła się przeprowadzić relacji na żywo z przesłuchania pierwszej osoby w państwie. Takie wydarzenie byłoby szeroko komentowane i transmitowane w każdym demokratycznym kraju. Postawa przedstawicieli dużych telewizji jest, z punktu widzenia dziennikarskiego rzemiosła, zawstydzająca  

- napisali Krzysztof Skowroński, prezes SDP, oraz Agnieszka Romaszewska-Guzy i Piotr Legutko, wiceprezesi Stowarzyszenia.

za:niezalezna.pl/74916-juz-pewne-michal-rachon-z-republiki-szefem-publicystyki-w-tvp-info

***

Co z Beatą Tadlą z TVP? Władze zdecydowały

Piotr Kraśko oraz Diana Rudnik zostali wykreśleni z grafiku „Wiadomości”. Ten pierwszy zrezygnował z pracy w TVP. Zwolniony został Jarosław Kulczycki, a Karolina Lewicka złożyła wymówienie. Beata Tadla, kolejna prezenterka „Wiadomości”, została odsunięta od prowadzenia programu - podaje wirtualnemedia.pl.

W mediach publicznych zaczęły się zmiany. Piotr Kraśko został wykreślony z grafiku „Wiadomości”. O takiej możliwości informowaliśmy już wcześniej.

Jeszcze w 2015 roku Kraśko zażartował i pożegnał się z widzami. Miał nosa. Okazało się, że dziennikarz zrezygnował z pracy w TVP. Przeprowadzono również sondę odnoszącą się do jego decyzji.

Jarosław Kulczycki prowadzący w TVP2 m.in. „Panoramę“ i „Wiadomości“ został zwolniony. Karolina Lewicka, dziennikarka TVP, złożyła wymówienie, zawieszono Dianę Rudnik.

Kolejną odsuniętą od prowadzenia „Wiadomości” dziennikarką jest Beata Tadla – podało wirtualnemedia.pl. Nie skomentowała ona sprawy.

Tadla do TVP trafiła w listopadzie 2012 r. Wcześniej pracowała w TVN, gdzie w latach 2007-2012 prowadziła weekendowe wydanie „Faktów”.

Jej miejsce ma zająć Danuta Dunin-Holecka, która prowadziła „Wiadomości” w 1997 r. oraz w latach 2003-2004.

za:niezalezna.pl/74925-co-z-beata-tadla-z-tvp-wladze-zdecydowaly

***

Hanna Lis odchodzi z TVP

Hanna Lis odchodzi z Telewizji Polskiej, gdzie prowadziła program informacyjny „Panorama” TVP2 – podały wirtualnemedia.pl. Dziennikarka za wspólną pracę podziękowała na Twitterze.

„Dziękuję moim Przyjaciołom z Panoramy. Jestem dumna, że mogłam być częścią tego zespołu. To były fantastyczne 4 lata! Trzymajcie się ciepło” – czytamy na Twitterze dziennikarki.

Lis spotkała się też z Piotrem Lichotą, nowym szefem serwisu TVP2.

Dziennikarka pracowała w „Panoramie” TVP 2 od 2012 roku. Wcześniej od czerwca 2008 roku do kwietnia 2009 roku prowadziła „Wiadomości” w TVP1.  W kwietniu 2009 roku ówczesny prezes TVP Piotr Farfał rozwiązał z nią umowę o pracę, podając jako powód „poważne naruszenie zasad etyki dziennikarskiej”.

W przeszłości była też gospodynią „Wydarzeń” Polsatu, „Dziennika” TV4 i „Teleexpressu” TVP1.

za:niezalezna.pl/74927-hanna-lis-odchodzi-z-tvp

***

Ta pani również już nie zarobi z naszych pieniędzy. Justyna Dobrosz-Oracz zwolniona z TVP

Kolejne osoby zostały zwolnione z TVP. Po Hannie Lis wypowiedzenia otrzymały Justyna Dobrosz-Oracz i Milena Kruszniewska z "Wiadomości" oraz Piotr Maślak, Jarosław Kulczycki i Adam Feder z TVP Info – informuje portal wirtualnemedia.pl

W TVP zachodzą dalsze zmiany kadrowe. Wczoraj informowaliśmy, że z "Wiadomości" odchodzą m.in. główny wydawca Piotr Jaźwiński i reporter Jacek Tacik. Dzisiaj wypowiedzenie otrzymała również Hanna Lis.

Dołączyły do niej wieloletnie reporterki "Wiadomości" Justyna Dobrosz-Oracz i Milena Kruszniewska.

– Nigdy nie złamałam dziennikarskich zasad. Nie chodziłam na niczyim pasku i nie stosowałam autocenzury. To pierwszy mój komentarz od lat. Wybaczcie, ale nie sposób w takiej chwili milczeć – napisała Dobrosz-Oracz na swoim Facebooku.

Z kolei nowe kierownictwo TVP Info rozstało się z prezenterami Piotrem Maślakiem i Jarosławem Kulczyckim oraz reporterem Adamem Federem.

za:www.fronda.pl/a/ta-pani-rowniez-juz-nie-zarobi-z-naszych-pieniedzy-justyna-dobrosz-oracz-zwolniona-z-tvp,63948.html

***

Kolejni dziennikarze TVP Ino żegnają się z pracą


Piotr Maślak, Jarosław Kulczycki i Adam Feder stracili pracę w TVP Info – poinformował portal Wirtualnemedia.pl. Nowe kierownictwo podjęło decyzję o zwolnieniu dziennikarzy.

Z widzami TVP Info pożegnał się po południu Piotr Maślak. Portal Wirtualnemedia.pl informuje, że wypowiedzenie miał otrzymać od Mariusza Pilisa, nowego dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Maślak pracował w TVP Info od 2011 roku, gdzie prowadził m.in. serwisy informacyjne oraz program „Puls Pulski”.

Adam Feder pożegnał się za pośrednictwem Twittera. W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl przyznał, że został zwolniony. W pożegnalnej wiadomości napisał: „Spędziłem z Wami w TVP 13 lat, ponad 1/3 mojego życia… Dziękuję!”.

Feder wcześniej pracował m.in. przez wiele lat w „Wiadomościach” TVP 1.

Zwolniony z TVP Info został również Jarosław Kulczycki. Prowadził m.in. „Panoramę dnia” oraz program „Godzina po godzinie”. Dziennikarz był związany z anteną od 2009 roku, a z samą Telewizją Polską od 1995 roku.

Wcześniej dymisję złożyła również Karolina Lewicka.

Wirtualnemedia.pl, PAP, Onet, Wirtualna Polonia

za:wirtualnapolonia.com/2016/01/12/kolejni-dziennikarze-tvp-ino-zegnaja-sie-z-praca/