Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Telewizja nie musi być nudna


Przestaję żałować, że płacę abonament. Po kilku dniach pod rządami nowego prezesa telewizja publiczna normalnieje. I nie chodzi tu nawet o zegar z wieży Zamku Królewskiego, który na planszy „Wiadomości” zastąpił ten z Pałacu Kultury. Chociaż o niego też. Najważniejsze jest to, że dziennikarze – prowadząc dyskusje z politykami – stali się nagle sympatyczni, obiektywni i uprzedzająco grzeczni w stosunku do wszystkich zaproszonych gości. To zupełna nowość, znana do tej pory jedynie z TV Trwam i Republika.

Programy informacyjne pokazują nam świat nie tylko z pozycji zgodności z linią narzucaną przez UE. Z przyjemnością obejrzałem film dokumentalny o arabskich imigrantach i islamskim zagrożeniu. Nagle okazało się, że nie wszyscy obywatele strefy Schengen zachwyceni są nową polityką demograficzną kanclerz Angeli Merkel. Wręcz przeciwnie. Mam nadzieję, że już wkrótce pojawią się godne i przebojowe programy rozrywkowe i edukacyjne. Bo misja TVP wcale nie musi być nudna. Trzeba ją tylko umieć realizować. I chcieć to robić.

Lech Makowiecki

za:niezalezna.pl/75080-telewizja-nie-musi-byc-nudna

Copyright © 2017. All Rights Reserved.