Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kolejne uderzenie w Radio Maryja

Komunikat dyrektora Radia Maryja o. dr. Tadeusza Rydzyka ws. nasilających się w ostatnich dniach ataków na toruńską rozgłośnię

Kochana Rodzino Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych! Drodzy Przyjaciele! Radio Maryja w tym roku ma już 25 lat. Zaistniało z pragnienia służenia jak najlepiej Panu Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i ludziom w sytuacji wyzwalania się nas, rodaków, z wielorakiego zniewolenia komunistycznego. Wielu pamięta, jak było trudno otrzymać częstotliwości dla Radia Maryja, i tylko dzięki Panu Bogu, Matce Najświętszej i wysiłkowi wielu ludzi, dzięki Rodzinie Radia Maryja osiągnęliśmy możliwość nadawania na całą Polskę.

Jakkolwiek, mimo poleceń m.in. Najwyższej Izby Kontroli, do dziś nie otrzymaliśmy technicznej możliwości nadawania – mocy w tzw. kilowatach – tak jak pozostali nadawcy niekatoliccy. W związku z Radiem Maryja i dziełami przy nim powstałymi od początku prowadzone są przez siły liberalno-lewicowe różne niszczące działania, a także nieustanna kampania zniesławiania. Tylko w większych gazetach i czasopismach (ponadlokalnych, regionalnych) od czerwca 1997 roku – bo wtedy zaczęliśmy archiwizowanie tych wypowiedzi – do lutego bieżącego roku jest ponad 38 tys. zniesławiających, oczerniających wypowiedzi. Proszę to sobie pomnożyć przez nakłady tych pism, dodać zniesławianie w radiach, telewizjach, internecie, kabaretach itd., by mieć obraz tego – niszczącego dobre imię – siania nienawiści przez stronę liberalno-lewicową w naszej Ojczyźnie.

I w tym miejscu stawiam pytania: Czy wszyscy obywatele w Ojczyźnie mają równe prawa? Czy mają równe szanse? Czy mają równą godność, także katolicy? Czy Polacy a duchowni nie są obywatelami Polski? Czy te media przez pomówienia, oszczerstwa budują pokój wśród nas, Polaków? I czy to jest objaw demokracji? A przecież tyle krzyczą w obronie demokracji. Ostatnio uderzyli w następny punkt – w finanse. Obliczone to jest bardzo sprytnie na odebranie dobrego imienia.

Powtarzają w swych mediach o dawaniu ojcu Rydzykowi milionów – to następne kłamstwo. Parę dni temu sąd orzekł o bezprawnych działaniach poprzedniej ekipy rządzącej w związku z badaniami geotermalnymi w Toruniu, których podjęła się Fundacja Lux Veritatis w 2007 roku. To wtedy, zaraz po objęciu rządów przez ekipę premiera Donalda Tuska, rozpoczęła się potężna fala dyskryminacji wobec Fundacji, Radia Maryja, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Wbrew prawu odebrano m.in. dotację na badania geotermalne. Badania te podjęliśmy po prośbach i przy współpracy wybitnych znawców złóż geologicznych w Polsce na czele ze śp. panem profesorem Julianem Sokołowskim. Po bezpłatnym przygotowaniu przez niego odpowiednich dokumentów uzyskaliśmy zgodę na te badania. Zrobiliśmy to, aby pokazać rodakom, jak wielkie zasoby ma nasza Ojczyzna; z myślą, aby Polacy zatrzymali szkodliwe rozsprzedawanie Ojczyzny, łącznie z zasobami geologicznymi, aby sami zaczęli wykorzystywać także te zasoby dla dobra wspólnego, dla tworzenia również ekologicznej energii.

Sąd przed paroma dniami zatwierdził ugodę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska. Tę wypowiedź sądu – uzasadnienie – możemy znaleźć na portalu Radia Maryja. Normalnie Fundacja powinna otrzymać odebrane przez PO pieniądze z odsetkami, a byłoby to prawie 40 mln zł. Nie mówimy też o wynagrodzeniu za straty, które poniosła Fundacja od 2007 roku do lutego roku bieżącego. A jakie straty poniosła Polska przez zaniechanie działań, by wprowadzać energię ekologiczną, bez CO2? Ilumiliardowe kary dla Unii Europejskiej będziemy płacić za parę lat za niewywiązanie się właśnie z tego, za to CO2?O tym media liberalno-lewicowe, ci politycy nie mówią. Ostatnio mówią, że ojciec Rydzyk dostał znów 200 tys. od rządu. Otóż, jak wiemy, Fundacja Lux Veritatis zbudowała Kaplicę Pamięci bohaterów, Polaków męczenników, których podczas II wojny światowej zabili w Polsce Niemcy za ratowanie Żydów. Nie upamiętniły tych męczenników żadne rządy dotychczas, żadne organizacje. (podkr. kn)

Po prawie sześćdziesięciu siedmiu latach od tamtych czasów podjęliśmy się zrobienia tej dokumentacji i upamiętnienia tych męczenników. Nad tą dokumentacją pracuje już parę lat kilka osób. To wszystko dzięki Fundacji Lux Veritatis. Były na te i inne projekty pieniądze w poprzednim rządzie. Nie wszystkie te projekty były ujawniane dla ogółu Polaków, natomiast jeśli nawet były, to nigdy tamte rządy nie przyznawały nam środków na takie projekty. Komu przyznawali? Na jakie miliardy popełniano nadużycia? Coraz bardziej wychodzi to na jaw.

Dopiero w tym rządzie wszystkie projekty są jawne. Każdy może ubiegać się o nie, jeśli spełnia kryteria. Ostatnio dowiaduję się z mediów mętnego nurtu, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych przyznało Fundacji Lux Veritatis 200 tys. zł na projekt „By pamięć o nich trwała”, który ma na celu odkłamywanie polskiej historii i popularyzację prawdy historycznej. Dodaję, że celem projektów Ministerstwa Spraw Zagranicznych jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku Polski wśród społeczności międzynarodowej ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży.

Pragnę zaznaczyć, że nawet jeśli Fundacja otrzyma te 200 tys. zł, to jest to najwyżej 1/10 kosztów tej Kaplicy Pamięci o pomordowanych Polakach za pomoc współobywatelom Żydom. Prócz tych prawie 1200 nazwisk ofiar, które pragniemy wypisać w tej kaplicy – i już to robimy – pragniemy uwiecznić ponad 40 tys. nazwisk ludzi, których odkryliśmy i udokumentowaliśmy, że pomagali Żydom. A co do szykan i niszczenia nas przez liberalno-lewicowe organizacje i media, to w niedalekiej przyszłości ujawnimy te szykany.

Z ostatnich lat pamiętajmy, że musieliśmy zapłacić ponad milion złotych za nadawanie Telewizji Trwam na multipleksie bez możliwości nadawania. Czy to jest w porządku? Mimo wszystko niech nas pomówienia, usiłowanie odebrania dobrego imienia, oszczerstwa nie zniechęcą w budowaniu struktur prawdy i dobra. Tak jak nas uczy nasz Pan Jezus Chrystus, nasz Zbawca: wybaczamy naszym prześladowcom, chociaż pamiętamy, na co kogo stać.

A co my i dla kogo w Radiu Maryja i dziełach przy nim powstałych czynimy, to możecie Państwo obserwować. Możecie to zawsze zobaczyć. To wszystko jest z Waszej pomocy, z Waszej modlitwy, czynów i każdego grosza, często wdowiego grosza. Możecie zobaczyć także 18 maja w Toruniu. Tego nie zabierzemy do grobu, to wszystko jest nie dla nas, ale na chwałę Bożą i dla dobra Ojczyzny i ludzi.

Może dlatego tak Zły się denerwuje. Prosimy o modlitwę, o Komunię Świętą w naszych intencjach. O to, żeby żaden Polak się nie zniechęcił nigdy i nigdy żeby nie stwardniało serce od uderzania kamieniami przez ludzi, kamieniami złego słowa, i prosimy o dobrą współpracę.

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR Dyrektor Radia Maryja

za:www.naszdziennik.pl/polska-kraj/153389,kolejne-uderzenie-w-radio-maryja.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.