Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Chrześcijański Kongres Społeczny. Będą Gowin, Kukiz, Morawiecki, Milcarek...

Idea kongresu wyrasta z potrzeby zebrania razem wszystkich rozproszonych wysiłków polskich środowisk katolickich w celu budowania cywilizacji chrześcijańskiej.

W najbliższą sobotę, 19 marca, do Poznania przybędą przedstawiciele różnych środowisk chrześcijańskich. W stolicy Wielkopolski odbędzie się bowiem II Chrześcijański Kongres Społeczny, którego celem jest budowanie i wzmacnianie opinii chrześcijańskiej nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Dlatego też zaproszono również liderów zagranicznych. Swoją obecność potwierdzili goście m.in. z Holandii, Węgier i Białorusi.

Kongres rozpocznie się o godzinie 9:45 w Collegium Da Vinci (Ul Gen. Tadeusza Kutrzeby 10). O godz.12.00 będzie sprawowana Uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. Bpa Damiana Bryla w Sanktuarium Św. Józefa. na Wzgórzu św. Wojciecha. Po Eucharystii odbędzie się koncert "Rodowodowy" Jacka Kowalskiego i poczęstunek dla uczestników. Po przerwie (ok. 14.00) - druga część Kongresu w Collegium Da Vinci: wystąpienia zaproszonych gości.

W Kongresie wezmą udział m.in. Jarosław Gowin, Paweł Kukiz, Michał Marusik, Kornel Morawiecki, Kazimierz Michał Ujazdowski, Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, Paweł Milcarek, Paweł Wosicki, Joanna Banasiuk, Dyrektor Generalny The European Christian Polotical Movement Guido Van Beusekom, czy wiceminister spraw zagranicznych Węgier Ferenc Kalmar.

Chrześcijański Kongres Społeczny zgromadzi reprezentantów wielu środowisk opinii chrześcijańskiej w Polsce, m.in. Christianitas, KSM, Jeden z Nas, CitizenGO, Instytut Ordo Caritatis, Polska Federacja Ruchów Obrony Życia, Stowarzyszenie Koliber, Katolickie Stowarzyszenie Filmowe, Forum Kobiet Polskich, Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych, Odnowa w Duchu Świętym, Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych, Federacja Stowarzyszeń Rodzin Katolickich.

Idea kongresu wyrasta z potrzeby zebrania razem wszystkich rozproszonych wysiłków polskich środowisk katolickich w celu budowania cywilizacji chrześcijańskiej. Ma on dać szansę na głębszy namysł oraz by się policzyć tym, którzy angażują się w sprawę budowy społeczeństwa chrześcijańskiego.

- Cieszę się, że tak wiele różnorodnych środowisk będzie reprezentowanych na naszym kongresie. Obecna sytuacja pokazuje jak bardzo w Polsce, ale także w Europie, potrzebna jest zjednoczona, zwarta i silna opinia chrześcijańska. Chrześcijański Kongres Społeczny to wyznaczenie kierunku, ale trzeba pamiętać, że jeszcze daleka droga przed nami - mówi Andrzej Dubiel, koordynator Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego.

Docelowo Kongres ma się przerodzić w stałe forum współpracy polskiej opinii chrześcijańskiej. W zgodnej opinii członków Narodowej Rady Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego taka inicjatywa jest potrzebna, by opinia chrześcijańska w naszym kraju mogła mówić silnym, wspólnym, merytorycznym głosem. Inicjatorem kongresu, którego premierowa odsłona miała miejsce w październiku ubiegłego roku, jest Marek Jurek - poseł do Parlamentu Europejskiego, prezes Prawicy Rzeczypospolitej.

Andrzej Dubiel
Chrześcijański Kongres Społeczny

za:www.fronda.pl/a/chrzescijanski-kongres-spoleczny-beda-gowin-kukiz-morawiecki-milcarek,67982.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.