Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Tłuszcza w garniturach

To było jedno z najważniejszych wystąpień politycznych ostatnich lat. Prezydent Andrzej Duda w orędziu wygłoszonym przed Zgromadzeniem Narodowym przedstawił credo Rzeczypospolitej – silnej mocą swych obywateli, opartej na chrześcijaństwie wspólnoty wolnych Polaków. Obdarzonej niezwykłą siłą, która pozwoliła jej przetrwać kataklizmy i która predystynuje ją do czynów wielkich. Padły słowa niezwykle ważne, dla postkomunistycznych ideologów pedagogiki wstydu zupełnie niebywałe. Tak dotąd, z prezydentów, prócz Lecha Kaczyńskiego, nie mówił do nas nikt. To orędzie będzie dla wolnej Polski punktem odniesienia, tak jak wystąpienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego – że przypomnę dwa: wygłoszone podczas jego zaprzysiężenia w Sejmie i na Westerplatte.

Niestety wagi orędzia prezydenta zupełnie nie zrozumieli politycy PO i Nowoczesnej. Chyba po prostu nie dotarło do nich, co się właściwie dzieje – widać to było niestety nie tylko po ich minach. Podczas wystąpienia prezydenta z tylnych rzędów PO dochodziły pokrzykiwania i buczenie. Było to szokujące przekroczenie kolejnej granicy.

Tak, w każdym narodzie jest tłuszcza. Czasem dla niepoznaki ubrana w garnitury.

Joanna Lichocka

za:niezalezna.pl/79173-tluszcza-w-garniturach

Copyright © 2017. All Rights Reserved.