Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Znów atakują Polskę

Grupa Socjalistów w Parlamencie Europejskim próbowała dziś podczas inauguracji minisesji plenarnej w Brukseli wprowadzić do porządku obrad debatę z rezolucją ws. sytuacji w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem kwestii prawa do przerywania ciąży. Próba przeforsowania zbrodniczej, bo godzącej w życie ludzkie rezolucji Parlamentu Europejskiego ws. praw podstawowych w Polsce została jednak zablokowana głównie poprzez stanowczy sprzeciw m.in. prof. Ryszarda Legutki, przewodniczącego delegacji Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim.

– Rezolucja PE ws. praw podstawowych w Polsce byłaby nawoływaniem do zamknięcia ust społeczeństwu obywatelskiemu – uważa prof. Ryszard Legutko, który wskazywał, że prawodawstwo tego rodzaju podpada pod prerogatywy państw narodowych, a nie instytucji europejskich. Eurodeputowany PiS podkreślił też, że polski rząd nie ma w swojej agendzie zmiany prawa dotyczącego aborcji. W trakcie debaty polityk stwierdził, że owszem w Polsce toczy się dyskusja na ten temat, w którą zaangażowane jest społeczeństwo obywatelskie z różnych stron tego sporu, ale taka rezolucja byłaby w istocie nawoływaniem do zamknięcia ust społeczeństwu obywatelskiemu i byłaby nie do przyjęcia – ocenił eurodeputowany PiS.

– Rezolucja ws. praw podstawowych w Polsce zostałaby potraktowana jako akt bezpodstawnej arogancji, a debatować chyba jeszcze można – pytał retorycznie prof. Ryszard Legutko. Wyrażony dziś sprzeciw oznacza, że sprawa nie trafi pod obrady Parlamencie Europejskim w tym tygodniu, co nie oznacza, że nie będzie prób przeforsowania rezolucji w późniejszym czasie.

Mariusz Kamieniecki

za:www.naszdziennik.pl/swiat/156723,znow-atakuja-polske.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.