Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Brawo! Rząd mówi dość zwolennikom rewolucji seksualnej

Pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania wycofuje patronat nad publikacjami, które stygmatyzują katolików – donosi "Nasz Dziennik"

Gazeta pisze, że Wojciech Kaczmarczyk, powołany przed pięcioma miesiącami pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania, w odróżnieniu od swoich poprzedniczek nie rekomenduje już korzystania z podręcznika antydyskryminacyjnego autorstwa Kampanii Przeciw Homofobii, ponieważ dokładnie go przeczytał.

Scenariusz lekcji, którą proponują autorzy książki, zaczyna się od scenki, gdy do szkoły przychodzą przedstawiciele różnych wyznań, żeby porozmawiać o tym, co ich łączy i dzieli. Na wstępie ksiądz katolicki oburzonym tonem oświadcza, że nie został uprzedzony o takim przebiegu spotkania. Po czym wychodzi. Więcej już w tym podręczniku żaden ksiądz się nie pojawia. Jak wskazuje gazeta, "w ten sposób zamiast przesłania o wzajemnym szacunku płynie do uczniów negatywny przekaz na temat Kościoła".

Wojciech Kaczmarczyk nie ma wątpliwości, że walka z zakorzenionymi w naszej kulturze zwyczajami nie ma nic wspólnego z obszarem równego traktowania. "Rząd mówi dość zawłaszczaniu zasady równego traktowania przez entuzjastów nowej fali rewolucji seksualnej i wojujących ateistów" – czytamy w "Naszym Dzienniku".

za:www.fronda.pl/a/brawo-rzad-mowi-dosc-zwolennikom-rewolucji-seksualnej,73238.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.