Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rusza reforma prezesa Kurskiego w TVP. Ujawniamy kulisy zmian

NASZ NEWS: Jak dowiedział się nieoficjalnie portal niezalezna.pl w dniu dzisiejszym na mocy planowanej reformy Telewizji Polskiej dyrektorom anten TVP1, TVP2 oraz TVP Info zostały odebrane pełnomocnictwa personalne i finansowe.

Jak wynika z ustaleń portalu niezalezna.pl w tej chwili decydujący głos w sprawach personalnych będą mieli: Joanna Klimek i Wojciech Hoflik.

O planowanych przez prezesa Jacka Kurskiego zmianach pisała na łamach „Gazety Polskiej” Dorota Kania w tekście „Prezes Kurski reformuje telewizję” - Gazeta Polska 23 z 8 czerwca 2016.

Dziennikarka ujawniała wówczas, że na czele Agencji Kreacji ma stanąć Wojciech Hoflik, który od 2008 do 2011 r. był zastępcą, a potem dyrektorem TVP1 oraz dyrektorem Agencji Filmowej TVP. W czasie gdy był dyrektorem TVP1, w lutym 2010 r. została odwołana z funkcji zastępcy TVP1 Anita Gargas, a od 9 kwietnia 2010 r. przestał być emitowany w TVP program Tomasza Sakiewicza.

„Od początku 2012 r. Wojciech Hoflik pełnił funkcję pełnomocnika dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, kierując działem Produkcji Filmowej i Rozwoju Projektów Filmowych, był również członkiem Rady Nadzorczej Pomorskiej Fundacji Filmowej. W maju 2015 r. wystosował list w obronie swojej szefowej Agnieszki Odorowicz, której ówczesna Rada Nadzorcza TVP nie dopuściła do publicznego etapu konkursu na prezesa i członków zarządu. Pod listem podpisali się m.in. Agnieszka Holland, Jacek Żakowski, Beata Chmiel (ostatnio w niemieckiej prasie zarzuciła polskiemu rządowi, że ten „chce stworzyć nowy wizerunek Polaków jako niewinnych ofiar wojny”), Andrzej Wajda i Krystyna Zachwatowicz. Hoflik, jako pracownik PISF, podpisał się pod negatywną opinią na temat realizacji filmu pt. „Ulmowie – Rok sprawiedliwych” w reżyserii Mariusza Pilisa. Dokument opowiada o tragedii rodziny, która została zamordowana przez Niemców tylko dlatego, że pomagali Żydom.” - pisała w swoim artykule Dorota Kania.

Dziennikarka informowała również szczegółowo o planach zmian w TVP. Wiadomo było, że ze wszystkich anten – TVP1, TVP2, TV Polonia, TVP Historia, TVP Kultura, TVP Sport i Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (TAI) – znikną dyrektorzy. Zamiast nich powołani mieli zostać sekretarze programowi – redaktorzy naczelni, którzy zostaną całkowicie podporządkowani Biuru Programowemu TVP. Na czele tego biura stanąć miała Joanna Klimek – obecnie dyrektor Biura Marketingu TVP oraz Biura Koordynacji Programowej.

„Joanna Klimek pracowała w TVP w 2007 r. – w programie „Na celowniku”, gdzie była wydawcą. Klimek została zwolniona z TVP, gdy okazało się, że przedstawiła w nim własną historię związaną z konfliktem z biurem podróży Neckermann.  Później Joanna Klimek znalazła prace w telewizji Polsat, gdzie pracowała jako wydawca. W nowej strukturze zatrudnienie ma znaleźć jej zastępca – Andrzej Garapich, były prezes ośrodka badawczego Polskie Badania Internetu (wcześniej współpracował z Telewizją Republika)” - pisała Dorota Kania.

za:niezalezna.pl/81915-nasz-news-rusza-reforma-prezesa-kurskiego-w-tvp-ujawniamy-kulisy-zmian

Copyright © 2017. All Rights Reserved.