Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rozmowa Graś-Kulczyk, inwigilacja dziennikarzy, akcja ABW. Zbigniew Ziobro zapowiada śledztwaProkurator Generalny Zbigniew Ziobro poinformował na konferencji prasowej, że sprawa inwigilacji dziennikarzy i nacisków na media stanie się przedmiotem dwóch śledztw w Prokuraturze Regionalnej w Krakowie. – Jestem przekonany, że prokuratura wyjaśni wszechstronnie tę – można powiedzieć aferę – w obszarze mediów i styku działań poprzedniej władzy przy wykorzystaniu w niektórych wypadkach służb specjalnych – powiedział.

Minister sprawiedliwości powiedział także, że że jednym z wątków, który zbadają śledczy "jest szeroko prowadzona inwigilacja dziennikarzy przez służby specjalne pod poprzednim kierownictwem". Ziobro poinformował, że prokuratura zajmie się również kwestią relacji byłego rzecznika rządu Pawła Grasia z wydawcą "Rzeczpospolitej" Grzegorzem Hajdarowiczem, a także doniesieniami o próbach interwencji, jakie przedstawiciele rządu Donalda Tuska mieli podejmować w niemieckim koncernie Axel Springer, do którego należy dziennik "Fakt".

– Kto podjął decyzję o najściu służb specjalnych i prokuratorów na redakcję "Wprost", mimo że nie było powodów do podjęcia tak drastycznych kroków, a właściwość działania ABW nie mieściła się w zakresie kwalifikacji prawnej czynu, w stosunku do którego było prowadzone wówczas postępowanie karne? Kto za poprzednich rządów kazał inwigilować na tak szeroka skalę, nie mając ku temu żadnych przesłanek i powodów? – powiedział na konferencji minister.

Co ciekawe, minister sprawiedliwości ocenił, że ewentualne ustalenia w tych sprawach mogą przyczynić się do dyskusji na temat zmiany prawa prasowego, "aby wzmocnić niezależność poszczególnych dziennikarzy" i by każdy miał gwarancje swobody przedstawiania faktów

za:telewizjarepublika.pl/rozmowa-gras-kulczyk-inwigilacja-dziennikarzy-akcja-abw-zbigniew-ziobro-zapowiada-sledztwa,34723.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.