Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

DOŚĆ szkalowania Polski!

RDI wytacza PROCES twórcom serialu "Nasze matki, nasi ojcowie"!

Maciej Świrski, szef Reduty Dobrego Imienia, poinformował, że 18 lipca w Sądzie Okręgowym w Krakowie rusza proces przeciwko twórcom serialu "Nasze matki, nasi ojcowie". Produkcja była emitowana w niemieckiej telewizji ZDF. Proces dotyczy naruszeń dóbr osobistych żołnierzy AK.

W serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" znalazły się sceny, z których wynika, że Armia Krajowa była rzekomo współwinna zbrodniom na ludności żydowskiej.

"To jest sprawa trudna, bezprecedensowa, bo dotyczy dzieła artystycznego, a nie filmu dokumentalnego czy programu publicystycznego, więc jest możliwa wielość interpretacji"- wyjaśnia Maciej Świrski, zaznaczając jednak, że produkcja ma wymowę wyraźnie antypolską, a nawet... wręcz rasistowską. Niemcy zaś, koniec końców, przedstawieni są w serialu jako... ofiary II wojny światowej

za:www.fronda.pl/a/dosc-szkalowania-polski-rdi-wytacza-proces-tworcom-serialu-nasze-matki-nasi-ojcowie,73555.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.