Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Trener Portugalczyków nie wstydzi się Jezusa!

Fernando Santos, selekcjoner Portugalii, z którą Polska zmierzyła się w czwartek w ćwierćfinale piłkarskiego Euro 2016 we Francji wyznał w rozmowie z dziennikarzami, że jest praktykującym katolikiem i codziennie modli się oraz czyta Biblię. Oprócz tego jest popularnym animatorem kursów przedmałżeńskich. Szkoleniowiec prowadzi je głównie na terenie stołecznej aglomeracji. Pochodzący z Lizbony Santos przyznał również, że często uczestniczy w rekolekcjach i pobożnych spotkaniach.


Trener reprezentacji Portugalii przyznał, że nawet podczas czteroletniego pobytu w prawosławnej Grecji, gdzie był trenerem reprezentacji, nie zmniejszył swojego zaangażowania w życie religijne.


- W Atenach mieszkałem w pobliżu jednego z kościołów katolickich. Często chodziłem tam na Msze święte, nawet w dni powszednie – ujawnił Fernando Santos, przyznając, że po objęciu sterów rodzimej reprezentacji nie porzucił religijnych praktyk.


Selekcjoner Portugalczyków wyznał, że zaczyna dzień od modlitwy i czytania Biblii. - To moja rutyna, której nie zmieniam od 1994 r., kiedy stałem się świadomym swej wiary chrześcijaninem – wyznał 61-letni trener.

Trener czwartkowych rywali Biało-Czerwonych w Euro wyjaśnił, że choć przez wiele lat był oddalony od Kościoła, to jednak nigdy nie zaniechał osobistej modlitwy. - Przez wiele lat była ona bardzo uboga. Nigdy jednak nie przestałem rozmawiać z moim Aniołem Stróżem – dodał Santos.


Fernando Santos jest nietypowym szkoleniowcem. Portugalczyk zrobił zawrotną karierę w zawodowym sporcie będąc pracownikiem hotelu. Choć był m.in. trenerem światowej klasy klubów, takich jak FC Porto, czy Panathinaikos Ateny, a także dwukrotnie selekcjonerem narodowym, nigdy nie rozwiązał umowy z pięciogwiazdkowym hotelem Palacio w podlizbońskim Estoril. Przez kilkanaście lat był w nim szefem działu napraw. Do dzisiaj kontrakt ten jest aktualny.


Warto przypomnieć, że to nie pierwszy przypadek niezwykle pobożnego selekcjonera wśród najlepszych reprezentacji świata. Podczas poprzedniego turnieju Euro 2012, rozgrywanego na boiskach Polski i Ukrainy, głośno było o trenerze reprezentacji Włoch - Cesare Prandellim, który po zwycięskim meczu, udał się w pielgrzymkę dziękczynną. Trasa wiodła z Wieliczki, gdzie nocowali Włosi, aż do klasztoru kamedułów w podkrakowskich Bielanach

za:www.pch24.pl/euro-2016--trener-portugalczykow-nie-wstydzi-sie-jezusa-,44257,i.html#ixzz4DBHnOXiE


***

Cristiano Ronaldo, gwiazdor, który uniknął aborcji

Cristiano Ronaldo to jedna z największych gwiazd światowego futbolu. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jeden z najlepszych piłkarzy świata, mógł stracić życie w wyniku aborcji.

Matka piłkarza ujawniła, że próbowała dokonać aborcji, gdy była z nim w ciąży. Małego Cristiano uratował lekarz, który odmówił wykonania aborcji i dzięki temu mógł narodzić się wielki portugalski piłkarz. Prawdę o tych wydarzeniach przedstawiła matka Ronaldo w wydanej niedawno biografii.

Jak przyznawała, w tamtym okresie miała już troje dzieci, była w cięzkiej sytuacji materialnej, a jej mąż rzadzko przebywał w domu. Po tym jak lekarz odmówił wykonania "zabiegu" próbowała jeszcze usunąć ciążę za pomocą "domowych metod", jednak i to nie poskutkowało.

Jak usłyszała od doktora, który okazał się zbawcą życia Cristiano Ronaldo, "to dziecko miało jej dać wiele radości".

Matka Ronaldo zapewnia, że jedynym powodem, dla którego chciała dokonać aborcji był strach, strach przed tragiczną sytuacja materialną, w jakiej znajdzie się jej rodzina. Niedługo po urodzeniu chłopca zmarł jego ojciec, który był alkoholikiem. Przez długi czas było naprawdę ciężko, ale wiele lat później zaczęła się wielka kariera piłkarza, który dziś wspomaga finansowo swoją rodzinę, pomaga też swemu starszemu bratu w walce z nałogiem narkotykowym.  

Cristiano Ronaldo nie odwrócił się od swojej matki po poznaniu tej historii, lecz dalej ją kocha i wspiera.

za:www.fronda.pl/a/cristiano-ronaldo-gwiazdor-ktory-uniknal-aborcji-robie,74240.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.