Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Poseł Lichocka: W Radzie Mediów Narodowych będzie miejsce dla opozycji

- Postaramy się odbudować to, co przez te wszystkie lata zniszczyła Platforma Obywatelska (…) mam nadzieję, że uda nam się to zrobić we współpracy z opozycją , tak żeby nowe media reprezentowały także ich poglądy i ich wrażliwość - mówi portalowi niezalezna.pl Joanna Lichocka, jedna z kandydatek PiS do Rady Mediów Narodowych.

W czwartek Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do Rady Mediów Narodowych. Z ramienia tej partii w RMN zasiądą; wiceminister kultury Krzysztof Czabański, była przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Elżbieta Kruk i poseł Joanna Lichocka.

- Musimy odbudować to, co zniszczyła Platforma Obywatelska, odbudować media, które będą służyć wspólnocie i dobru publicznemu. Media te będą pluralistyczne, rzetelne, będą też służyć budowaniu tożsamości - podkreśliła Lichocka.

Związane z opozycją tzw. „media establishmentowe”  podają informacje, jakoby wysunięcie kandydatów przez PiS oznaczało „pełną kontrolę nad polskimi mediami publicznymi przejmie PiS” (tak w leadzie artykułu napisał „Newsweek Polska”).

Co innego czytamy w ustawie, która ma zagwarantować klubom opozycyjnym udział w pracach rady. Prezydent będzie powoływał dwóch członków rady spośród kandydatów zgłoszonych przez kluby parlamentarne lub poselskie tworzone przez ugrupowania, których przedstawiciele nie są członkami rządu.

- Mam nadzieję, że razem z opozycją uda nam się wypracować taki sposób działania, żeby te nowe media reprezentowały także ich poglądy i ich wrażliwość - podkreśla Lichocka.

za:niezalezna.pl/83349-posel-lichocka-w-radzie-mediow-narodowych-bedzie-miejsce-dla-opozycji

Copyright © 2017. All Rights Reserved.