Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Środowisko LGBT jedzie na ŚDM! Po co?Jak donosi dziennik "Rzeczpospolita" organizacja skupiająca osoby o skłonnościach homoseksualnych zrobi cykl spotkań dla pielgrzymów LGBT podczas Światowych Dni Młodzieży. W jakim celu?

Za inicjatywą stoi polska organizacja homoseksualistów, transseksualistów itp. Wiara i Tęcza. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" jeden z liderów tego środowiska tak mówi: – Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będzie przebywać około 400 tys. osób. Można szacować, że znajdzie się wśród nich kilka albo kilkanaście tysięcy mniej lub bardziej akceptujących siebie gejów i lesbijek. Chcemy stworzyć przestrzeń, w której będą oni czuć się bezpiecznie i znajdą odpowiedzi na trapiące ich pytania". Skąd pewność że wśród pielgrzymów będą homoseksualiści? Z jakich badań? Tego nie wiemy. Jedno jest pewne Wiara i Tęcza to grupa, która chce za wszelką cenę pogodzić, ożenić nienaturalną orientację seksualną z wiarą katolicką. Chcą przyjmować sakramenty święte jako osoby aktywne w swojej nieuporządkowanej seksualności.

Dlatego organizują Przystań Pielgrzymów LGBT podczas ŚDM. Będą spotykać się w kawiarni. Będą robić akcję pt. Zobacz mnie i dołącz do Nas.  W programie są też warsztaty o Bożym Miłosierdziu, a także pokazy filmów o amerykańskich duchownych opiekujących się społecznością LGBT. Jednak najważniejszym elementem programu będą wydarzenia modlitewne i dwie Eucharystie, które ma odprawić ksiądz z zagranicy.

Co na to Kościół i organizator ŚDM? Przedstawiciele Wiary i Tęczy mówią, że spotkali się z kard. Stanisławem Dziwiszem i jego biskupami pomocniczymi. Dodają, że choć nie udało im się uzyskać wpisu na oficjalną listę imprez towarzyszących ŚDM, to spotkania przebiegły w przyjaznej atmosferze. – Światowe Dni Młodzieży są formułą otwartą. Do uczestnictwa są zaproszone także osoby o skłonnościach homoseksualnych. Papież Franciszek będzie głosił ewangelię, która jest dla każdego – mówi nam ks. Piotr Studnicki z kurii krakowskiej. – Rzeczywiście jakiś czas temu doszło do spotkania osób z tej grupy z kard. Dziwiszem. Kardynał stara się kierować tym, co mówi Katechizm Kościoła katolickiego, czyli pełnym szacunkiem dla takich osób i troską, by nie czuły się potępiane – dodaje.

Ks. Studnicki podkreśla, że kard. Dziwisz ma jednak także „jasną i uczciwą ocenę czynów homoseksualnych", która wynika z nauki Kościoła. A właśnie w Katechizmie można przeczytać, że akty homoseksualne „są nieuporządkowane" i „w żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane".

Czy to prowokacja środowisk gejowskich, czy też wołanie o pomoc?

za:www.fronda.pl/a/srodowisko-lgbt-jedzie-na-sdm-po-co,75254.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.